KO: Niech auta elektryczne parkują za free. PiS: Ależ mogą

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

KO: Niech auta elektryczne parkują za free. PiS: Ależ mogą

Tomasz Mikulicz

Przewodniczący rady miasta Łukasz Prokorym z KO prosi prezydenta, by zwolnił z opłat za parkowanie właścicieli aut hybrydowych i na prąd. Jak jednak wskazuje Henryk Dębowski z PiS, te ostatni pojazdy są zwolnione z opłat. Ustawowo. Wcałej Polsce.

Nie chciałbym pouczać pana przewodniczącego Łukasza Prokoryma, ale uważam, że przed złożeniem interpelacji należałoby sprawdzić obecny stan prawny – mówi przewodniczący PiS w radzie miasta Henryk Dębowski.

Dodaje, że być może Prokorymowi chodziło bardziej o auta hybrydowe, które nie są ustawowo zwolnione z opłat za parkowanie. – Ale jeśli tak, to mógł złożyć zapytanie wyłącznie o zwolnienie z opłat aut hybrydowych – zastanawia się Dębowski.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.