Bogumiła Rzeczkowska

Kalendarz urlopowy 2018: całkiem, całkiem udany

Rok 2018 to urlopowicz. Tak ułożył sobie święta w kalendarzu. Ale też będzie wiwatował w czasie wielu jubileuszy i politykował. Fot. Krzysztof Piotrkowski Rok 2018 to urlopowicz. Tak ułożył sobie święta w kalendarzu. Ale też będzie wiwatował w czasie wielu jubileuszy i politykował.
Bogumiła Rzeczkowska

Rok 2018 to rok długich weekendów, historycznych jubileuszy, zjawisk astronomicznych i politycznych, bo wyborów samorządowych.

Rok 2018 jest bardzo zorganizowany. Zaczyna się i kończy w poniedziałek. W ten dzień tygodnia przypadną też Wigilia i sylwester. Poniedziałkiem jest także ostatni dzień kwietnia, co daje nam przy minimalnym wykorzystaniu urlopu sporo długich weekendów.

I jak tu nie lubić poniedziałku?

Ale od początku.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bogumiła Rzeczkowska

Dziennikarstwo jest moją pasją i sposobem na życie. Od wielu lat relacjonuję procesy sądowe i piszę o sprawach kryminalnych. Zaglądam też do usteckiego ratusza, by sprawdzić, co ważnego dzieje się w moim mieście. Jednak najbardziej lubię podróże w czasie, a moją ulubioną stacyjką jest Powojenna Ustka. Piszę o pierwszych ustczanach, o radosnych wydarzeniach, które tu się rozegrały, ale i o zapomnianych dramatach. Jestem wielbicielką starych fotografii, archiwaliów i oczywiście bibliotek cyfrowych, które przywracają pamięć i pozwalają, by przetrwała w następnych pokoleniach.          

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.