Jest zgoda, będzie rondo

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jędzura
Leszek Kalinowski

Jest zgoda, będzie rondo

Leszek Kalinowski

Minister kultury wykreślił dobudówkę przy alei Wojska Polskiego z rejestru zabytków.

Na tę decyzję czekali wszyscy. Nie tylko władze miasta, ale przede wszystkim mieszkańcy. Nie tylko ze względu na to, że na skrzyżowaniu ulic: Wyszyńskiego, Zacisze, al. Wojska Polskiego tworzą się codziennie korki.

- Tu jest bardzo niebezpiecznie. Wielu kierowców się gubi, często dochodzi do wypadków. Wiele razy samochody niszczyły tu także ogrodzenie, a nawet wbijały się w stojący w pobliżu dom - mówi Tomasz Frączkiewicz z osiedla Przyjaźni. - O drobnych stłuczkach nie wspominając. Ciągle widzę na ulicy porozbijane szkło i inne części aut.

Wojewódzka konserwator zabytków Barbara Bielinis - Kopeć potwierdza, że minister kultury podjął decyzję w sprawie wykreślenia dobudówki do kamienicy przy al. Wojska Polskiego. Taki wniosek przy jej poparciu złożył prezydent miasta Janusz Kubicki.

Czytaj więcej 19 października w papierowym wydaniu „Gazety Lubuskiej” oraz w naszym serwisie plus.gazetalubuska.pl

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.