Jest coraz gorzej, a śmieci lądują za ogrodzeniem [dane]

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna [email protected]

Jest coraz gorzej, a śmieci lądują za ogrodzeniem [dane]

Katarzyna [email protected]

Butelki, gruz i styropian walają się wszędzie. - Zwłaszcza na bydgoskich Jachcicach spotkać można nielegalne składowiska odpadów - mówi nasz Czytelnik.

Bydgoszczanie śmiecą na potęgę, a stare sprzęty i gruz można zobaczyć na każdym kroku. - Mieszkam na Jachcicach, a lekarz zalecił mi częste spacery - mówi nasz Czytelnik. - Więc spaceruję i przyglądam się wyrzuconym odpadom.

Najgorzej prezentuje się krajobraz przy ul. Żeglarskiej, Nad Torem i wiaduktem pod Witolda Pileckiego. - Walają się tam puste butelki - opisuje starszy mężczyzna. - Nawet przy Gimnazjum nr 28 leżą „małpki” po alkoholu.


interwencje straży miejskiej
Create your own infographics

Szkoła przyznaje, że problem z podrzucaniem śmieci istnieje. - Mieszkańcy często wrzucają nam puste opakowania przez płot - mówi jeden z jej pracowników.

Tylko w zeszłym roku strażnicy miejscy przeprowadzili 1896 interwencji związanych z zaśmiecaniem środowiska. Powstała nawet grupa specjalna, do zadań której należy m.in. kontrolowanie, czy wszyscy mieszkańcy wypełnili deklaracje i uiszczają opłaty za wywóz odpadów.

- W jej skład wchodzi dziesięciu funkcjonariuszy - tłumaczy Arkadiusz Bereszyński, rzecznik municypalnych.

Tereny zielone utrzymywane są w czystości przez firmy, z którymi miasto podpisało umowy. - Te wskazane przez czytelnika są oczyszczane od listopada do końca marca wyłącznie interwencyjnie - odpowiadają pracownicy ratusza. -W pozostałym czasie odbywa się to co najmniej raz w miesiącu. Główne ciągi sprzątane są codziennie.

Katarzyna [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.