Leszek Kalinowski

Jarmark i wigilia na deptaku

Leszek Kalinowski

Krystyna Giżowska będzie gwiazdą tegorocznej miejskiej wigilii w Zielonej Górze, która odbędzie się 20 bm. Jarmark rozpocznie się trzy dni wcześniej.

Już 17 grudnia na deptaku rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, który potrwa do 22 bm. Będzie okazja, by kupić oryginalne stroiki, anioły, haftowane obrusy, ozdoby choinkowe i inne wyroby artystów i rękodzielników. Nie zabraknie również artykułów potrzebnych do przygotowania potraw wigilijnych. Goście jarmarku będą mogli spróbować grzanego wina, dowiedzieć się, jak przygotować taki trunek. Tradycyjnie też na deptaku pojawią się uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, którzy podpowiedzą, jak przygotować wyglądać wigilijny stół i jak przyrządzić karpia czy inne świąteczne potrawy.

Koncert kolęd da zespół New Message oraz Studio Piosenki Erato. Na scenie wystąpi też Krystyna Giżowska.

Natomiast w niedzielę, 20 grudnia o 15.00, na scenie przy ratuszu, prezydent miasta oraz ks. biskup podzielą się opłatkiem i złożą życzenia mieszkańcom. W koncercie kolęd i pastorałek na scenie zaprezentują się chóry: Pohulanka, chór ZOK, Społeczne Ognisko Artystyczne, Zespół Pieśni Tańca Maki z „Dom Harcerza”. Będziemy wspólnie kolędować z zespołami: M2, Studio A, Tonika, zespołami wokalnymi Niepublicznego Przedszkola Językowego „Hakuna Matata”, SP nr 21 i From January z Gimnazjum nr 6. Koncert kolęd da zespół New Message oraz Studio Piosenki Erato. Na scenie wystąpi też Krystyna Giżowska.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.