Tomasz Biliński

Jan Tomaszewski o szansach Polaków: - Jesteśmy faworytem

Jan Tomaszewski ma 70 lat. Uważany za jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii. Z reprezentacją Polski dwukrotnie uczestniczył na mistrzostwach Fot. ZOOM Jan Tomaszewski ma 70 lat. Uważany za jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii. Z reprezentacją Polski dwukrotnie uczestniczył na mistrzostwach świata (1974 – 3. miejsce, 1978) oraz na igrzyskach olimpijskich 1976 w Montrealu - srebrny medal.

Tomasz Biliński

Jesteśmy w dziesiątce najlepszych drużyn na świecie. Do pierwszego gwizdka w Mistrzostwach Świata jesteśmy faworytami grupy, a nawet Mundialu - przekonuje były bramkarz reprezentacji Polski, medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, Jan Tomaszewski.

Przed ostatnim meczem reprezentacji Polski z Litwą, odsłonił pan, jako jeden z pierwszych zawodników, swoją tablicę w Alei Gwiazd Piłki Nożnej na promenadzie na PGE Narodowym.
To kapitalna inicjatywa i przede wszystkim ogromna. Dlaczego? Dlatego że zdaję sobie sprawę z tego, co robiłem i co zostało w ludzkiej pamięci. Dzięki panu Kazimierzowi Górskiemu razem z moimi kolegami z boiska zyskaliśmy miejsca w sercach kibiców. A tego nie można kupić za żadne pieniądze!

W czym tkwi siła polskiej kadry? Zobacz opinie jednego z najlepszych polskich bramkarzy w historii.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Biliński

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.