Jaka jest Krystyna Sokołowska? Miss Polonia ujawnia swoje sekrety

Czytaj dalej
Fot. Jacek Kurnikowski
Adam Jakuć

Jaka jest Krystyna Sokołowska? Miss Polonia ujawnia swoje sekrety

Adam Jakuć

Nie spodziewałam się wygranej. Znalazłam się w gronie 20 pięknych, wykształconych kobiet, które mają różne pasje i zainteresowania. Każda z nas była inna i wyjątkowa - przyznaje w rozmowie z nami Krystyna Sokołowska, tegoroczna Miss Polonia, która mieszka, studiuje i pracuje w Białymstoku.

Jak Pani zareagowała na wiadomość o zwycięstwie w konkursie Miss Polonia?
Podczas gali towarzyszyły mi ogromne emocje. Z jednej strony stres i podekscytowanie związane z występem na scenie, z drugiej zaś radość i szczęście, natomiast był też smutek. Smutek spowodowany poczuciem, że kończy się piękny okres przygotowań do finału, czas pożegnania z pozostałymi finalistkami, do których bardzo się przywiązałam, z którymi nawiązałam koleżeńskie stosunki. Moment ogłoszenia wyników konkursu był kulminacją wszystkich emocji, stąd też pojawiły się łzy.

Czy spodziewała się Pani tego sukcesu?
Nie spodziewałam się wygranej. Znalazłam się w gronie 20 pięknych, wykształconych kobiet, które mają różne pasje i zainteresowania. Każda z nas była inna i wyjątkowa. Myślę, że jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia podczas gali finałowej.

Jak wyglądały przygotowania?
Przed samą galą finałową, która odbyła się we Włocławku, miałyśmy 11-dniowe zgrupowanie w Łodzi, gdzie były codzienne próby choreografii, liczne przymiarki, sesje zdjęciowe i nagrania. Jeszcze wcześniej musiałyśmy przejść wszystkie etapy konkursu, to jest ćwierćfinał i półfinał, i dostać się do ścisłej finałowej dwudziestki.

Dlaczego zdecydowała się Pani na start w tym konkursie?
Konkurs Miss Polonia śledziłam od wielu lat i podziwiałam za to, że niesie za sobą ideę „piękna z przesłaniem”. Laureatki to nie tylko przysłowiowe długonogie piękności, ale przede wszystkim kobiety, których misją jest czynienie dobra, pomaganie innym i bycie dobrym przykładem dla młodszego pokolenia. Również chciałabym pomagać innym ludziom, inspirować do dobrych uczynków i dlatego wzięłam udział w konkursie.

Studiuje Pani jednocześnie wychowanie fizyczne oraz finanse i rachunkowość. Dlaczego wybrała Pani tak różne kierunki?
Od zawsze wiedziałam, że chcę prowadzić własną firmę, stąd studia na wydziale ekonomii. Z kolei ze sportem związane jest całe moje życie, pracuję jako trener i studia były świetnym dopełnieniem zdobytej przez lata wiedzy i praktyki.

Ponoć zna Pani kilka języków obcych... To prawda, że nie chodziła Pani na żadne dodatkowe zajęcia?
Biegle rozmawiam w języku angielskim i rosyjskim, znam podstawy języka niemieckiego ze szkoły. Nigdy nie chodziłam na dodatkowe lekcje języków, ponieważ nie miałam na to czasu z racji dużej liczby treningów. Języków nauczyłam się w szkole oraz oglądając filmy i seriale w języku angielskim. Języka rosyjskiego natomiast nauczyłam się w sali sportowej, ponieważ bardzo często miałam warsztaty z trenerkami ze Wschodu. Do tej pory współpracujemy z trenerkami między innymi z Ukrainy.

Gra Pani na fortepianie. Czy to druga Pani pasja oprócz gimnastyki?
Gry na fortepianie nauczyłam się w szkole muzycznej. Teraz traktuję to jako odprężenie. Gdy jestem zdenerwowana lub mam w sobie inne negatywne emocje, wtedy siadam przed pianinem w domu, gram i momentalnie mój nastrój się poprawia. Jest to mój rodzaj relaksu.

Tytuł Miss Polonia zapewne otworzy niejedne drzwi. Jakie ma Pani plany i marzenia?
Przede wszystkim mam nadzieję, że uda mi się wprowadzić pozytywną zmianę w życiu innych. Być może będzie to tylko zmiana u jednej osoby, być może u tysięcy, ale chcę spróbować, chcę pomagać, chcę działać, więc czekam bardzo na to, co przyniesie nadchodzący rok panowania jako Miss Polonia. Przede mną też w niedalekiej przyszłości konkurs międzynarodowy, prawdopodobnie Miss Świata, więc oczywiście również czekają mnie przygotowania do tego wydarzenia.

[polecane]23086077,23086477;1[/polecane]

Miss Polonia 2021/2022. Krystyna Sokołowska - zobacz prywatne zdjęcia najpiękniejszej Polki [ZDJĘCIA]

Adam Jakuć

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.