Jaka jest dziś siła Falubazu? Odpowie klasyk z „Bykami“

Czytaj dalej
Fot. Marcin Łada
Marcin Łada

Jaka jest dziś siła Falubazu? Odpowie klasyk z „Bykami“

Marcin Łada

Pojedynek z Unią Leszno to absolutny ligowy klasyk i nie chodzi wcale o to, że goście są mistrzem Polski. „Byki” przy W69 to prawie jak Stal...

W Ekantor.pl Falubazie bez zmian. Niestety. Zielonogórzanie awizują na niedzielę skład z zastępstwem zawodnika za Jarosława Hampela, a układ par jest identyczny jak tydzień temu z ROW-em Rybnik. Nie ma wzmocnień za tkwiącego w śpiączce Kenniego Larsena i nie będzie. Marcin Grygier, rzecznik klubu, stanowczo zaprzeczył doniesieniom o Grzegorzu Walasku w Falubazie. Dodał, że dziś na rynku praktycznie nie ma wartościowych żużlowców. „Myszy”, wbrew zapowiedziom Roberta Dowhana, nie mają nikogo na oku.

W niedzielę na torze na pewno zobaczymy Piotra Protasiewicza. - Sezon rozpoczął się dla mnie trochę pod górkę. Indywidualnie nie było najgorzej, ale dwa mecze ligowe i trzy defekty. Spowodowane warunkami torowymi i wodą. Po pierwsze, po cichu liczę, że podobne warunki już się nie powtórzą. Po drugie, niedociągnięcia zostały usunięte. Zawiodły elementy odpowiedzialne za hermetyczność instalacji elektrycznej - przyznał „PePe”.

Nie ma wzmocnień za tkwiącego w śpiączce Kenniego Larsena i nie będzie - mówią w klubie

Jaki scenariusz przewiduje kapitan? - Szykuje się trudny mecz. Jedziemy z mistrzem Polski. Na swoim obiekcie, ale w ubiegłym roku polegliśmy na nim w pełnym składzie. Leszno straciło dwa punkty u siebie i bardzo chce je odzyskać. Mimo wszystko podejdziemy do spotkania z dużym spokojem i miejmy nadzieję odjedziemy je bez potknięć - powiedział Protasiewicz. - Wierzę, że kibice stawią się w komplecie. Inauguracja była daleka od ideału, a teraz będzie pojedynek z szeregiem sportowych podtekstów. Rywalizacja z Unią Leszno zawsze miała swój klimat i tym razem też szykuje się ciekawe widowisko.

Naszemu rutyniarzowi zadaliśmy postawione w tytule pytanie: czy mecz z „Bykami” dowiedzie, jaka jest dziś siła Ekantor.pl Falubazu? - Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo każdy mecz to inne zawody, inne rozdanie. Jeśli uda się przygotować tor do walki, bo na pewno inaczej nie zaskoczymy drużyny leszczyńskiej, to będziemy mieli jakiś obraz mocy naszej drużyny w obecnej chwili przy problemach jakie przecież mamy - skwitował pan Piotr.

Nawet osłabione „Byki” stratowały ostatnio silny przecież Get Well Toruń

Nie obeszło się również bez pytań o atut własnego toru oraz siłę rywali. I co? Słabe punkty gości to oczywiście brak Emila Sajfutdinowa, kontuzja Petera Kildemanda i stosunkowo mała ilość jazdy przed sezonem. Trzeba jednak pamiętać, że nawet osłabione „Byki” stratowały ostatnio silny przecież Get Well Toruń. Trzeba się mieć na baczności.

Składy, Ekantor.pl Falubaz: 9. Patryk Dudek, 10. Andriej Karpow, 11. Jason Doyle, 12. Jarosław Hampel zz, 13. Piotr Protasiewicz, 14. Krystian Pieszczek, 15. Sebastian Niedźwiedź. Fogo Unia: 1. Piotr Pawlicki, 2. Tobiasz Musielak, 3. Grzegorz Zengota, 4. Peter Kildemand, 5. Nicki Pedersen, 6. Bartosz Smektała, 7. wakat. Początek o 19.30. Otwarcie bram o 18.00. Sędziuje Marek Wojaczek (Godziszka).

Atrakcje w strefie Falubaziaka: wielka zjeżdżalnia, balony w barwach Falubazu, malowanie buzi, tory do gry kapsle, kolorowanki, wielka gra, motomysz oraz specjalne panele dostarczone przez firmę Pentel. Dzięki nim każdy Falubaziak stworzy według swojego projektu żółto-biało-zielony szalik.

Bilety: 35 zł - normalny i 25 - ulgowy (sektory K1 - K10, B - G, H1 - H3); 45 i 35 (I - J, A1 - A2); 150 - sektor VIP; 10 - dziecięcy na wszystkie sektory. Rodzinne na sektor C: dorosły + dziecko - 36, dorosły + 2 dzieci - 37, dorosły + 3 dzieci - 38, dorosły + 4 dzieci - 39, dorosły + 5 dzieci - 40, 2 dorosłych + dziecko - 61, 2 dorosłych + 2 dzieci - 62, 2 dorosłych + 3 dzieci - 63, 2 dorosłych + 4 dzieci - 64.

Podczas kupowania biletów trzeba podać dane przyszłego właściciela: imię, nazwisko, PESEL. Ulgowy przysługuje uczniom do 24 lat włącznie oraz seniorom powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia). Bilet dziecięcy do 13 lat. Osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich oraz opiekunowi przysługuje specjalny bilet ulgowy w cenie 1 zł na sektor C. Grygier zaapelował, żeby nie kupować biletów na ostatnią chwilę, bo mecz z Unią ma status podwyższonego ryzyka i przy bramach mogą stworzyć się niepotrzebne zatory.

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.