Jak uwolnić książkę

Czytaj dalej
Fot. Joanna Leśnicka
Joanna Leśnicka

Jak uwolnić książkę

Joanna Leśnicka

W zeszłym roku Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna zapoczątkowała w Gorzowie Wielkopolskim akcję bookcrossingową.

Bookcrossing to ogólnopolska akcja odbywająca się w ramach Święta Wolnych Książek, które w tym roku obchodziliśmy 13 czerwca.

- Projekt polega dosłownie na “uwalnianiu książki”. A_mówiąc ogólnie chodzi o to, żeby w jakimś miejscu publicznym udostępnić półkę, na którą można przynosić książki - mówiła pani Marta Bejnar-Bejnarowicz, radna miasta, która wspiera akcję. - Oczywiście książki leżą tam po to, żeby ktoś je wziął, przeczytał, może przekazał kolejnej osobie. Następnie taką książkę odnosi się z powrotem na półkę. O tym często ludzie zapominają, wiele książek znika, ale już nie wraca. Może zdecydujemy się, żeby nakleić kartkę, która będzie informowała o tym, że książki są do zwrotu - śmieje się pani Marta.

Co o projekcie mówią mieszkańcy Gorzowa?

- Nie słyszałam wcześniej o takiej akcji. Bardzo dobrze, że coś takiego ktoś wymyślił. Jeżeli książki się udostępnia i to służy jakiemuś dobremu celowi, edukacji jak najbardziej - mówiła pani Anita, emerytka z Gorzowa, która przy Parku 111 zajmuje się promowaniem darmowych czasopism teologicznych. - Dużo jest książek dobrych, wartościowych, ale dużo jest też takich, które nic dobrego nie przynoszą - dodaje.

Jeśli nie masz co zrobić z zalegającymi na pólkach książkami, organizatorzy akcji zachęcają, by zasilić zasoby półki znajdującej się na przystanku autobusowym Arsenał.

Joanna Leśnicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.