Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Kingi Paruzel [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Lucyna Nenow
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Kingi Paruzel [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację blogerki kulinarnej Kingi Paruzel.

Przyglądam się dziś stylizacji Kingi Paruzel - blogerki kulinarnej, finalistki pierwszej edycji programu Master Chef. Tak ubrana pojawiała się na promocji swojej książki w katowickim Empiku w SCC.

Piękny zestaw kolorów dla kontrastowego typu kolorystycznego o południowej urodzie. Nasycone, wyraziste kolory okraszone złotymi dodatkami idealnie komponują się z karnacją, kolorem włosów…

Ciekawostka. Osoby o urodzie, która lubi kontrastowe i głębokie kolory mogą także nosić rzeczy stonowane. Co prawda ich uroda nieco przygaśnie, a w oczach nie będzie charakterystycznej iskry, ale przecież nie każdego dnia chcemy wystawiać się na świecznik. Po prostu, złagodzenie urody sprawi, że będziemy mniej rzucać się w oczy.

Inaczej sprawa się ma w przypadku stonowanych typów, które w mocnych barwach wyglądają tak, jak gdyby były przebrane, a nie ubrane. Kolor nie powinien dominować urody.

Stąd tak ważne jest, by poznać swój typ kolorystyczny. Nie tylko, by wiedzieć, czy poruszać się wśród ciepłych czy zimnych odcieni, ale także czy powinny one być stonowane, czy bardziej nasycone. Wyniki analizy kolorystycznej to także przesłanka ku temu, jak budować zestawy - czy na zasadzie kontrastu, czy w oparciu o jeden kolor, ale w różnych jego odcieniach. Każdemu polecam zdobyć tę wiedzę, by nie zaliczać wpadek kolorystycznych.

Hafty to jeden z najgorętszych trendów sezonu. Są świetne nie tylko dlatego, że piękne, ale - jeśli dobrze zastosowane - cudownie odwracają uwagę od mankamentów sylwetki i kierują ku atutom. Ozdoby na ramionach optycznie równoważą szersze biodra, na biuście - powiększają go, hafty w rejonie bioder i ud idealnie nadają się dla sylwetek Y, których dolne partie są drobniejsze i szczuplejsze niż góra.

Spódnica z kontrafałdą jest bardzo kobieca. Linia A maskuje szersze biodra, jeśli to konieczne.

Piękna torebka-worek. Kolejny must-have tego lata.

Duży zegarek świetnie wpisuje się w całość stylizacji.

Najsłabiej oceniam buty, które nie pasują do ładnie budowanego klimatu etno, w jego nowoczesnym ujęciu. Może gdyby czółenka były w odcieniu cielistym i nie rzucały się tak bardzo w oczy efekt byłby lepszy. Może...

Moja ocena: 4+

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.