Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Kamila Glika [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Bartosz Wojsa
Tatiana Szczęch

Jak cię widzą, tak cię piszą. Dziś oceniamy styl Kamila Glika [AKTYWNE ZDJĘCIE]

Tatiana Szczęch

Tatiana Szczęch, stylistka, ocenia stylizację piłkarza Kamila Glika.

Bohaterem dzisiejszej oceny stylizacji jest Kamil Glik, piłkarz polskiej reprezentacji. Tak oto ubrany pojawił się na spotkaniu z mieszkańcami Jastrzębia-Zdroju.

Mieszkanie za czytanie

Wcześniej kojarzona tylko z kowbojami, muzyką country i Chuckiem Norrisem, powróciła w wielkim stylu. Jeansowa koszula. Już od kilku sezonów pojawia się w kolekcjach większości marek odzieżowych. W nowym, bardziej nowoczesnym wydaniu. Już zapomnieliśmy o wersji z grubego denimu, który został zastąpiony tkaninami o mniejszej gramaturze. Z tego też powodu komfort noszenia jeansowej koszuli nie różni się znacznie od tych bawełnianych. Nowoczesnego charakteru nadaje także taliowanie oraz detale wykończenia, jak na przykład perłowe zatrzaski czy kolorowe szwy.

Jak nosić jeansową koszulę? Przede wszystkim unikałabym zestawiania jej z jeansowymi spodniami - szczególnie w tym samym odcieniu. Mogłoby to spowodować, że koszula straciłaby cały swój urok. Zresztą, zasada zestawiania ze sobą rzeczy w jednym kolorze, ale różnych jego odcieniach, sprawdza się nie tylko w przypadku jeansu. Jeśli nie mamy umiejętności dostrzegania, czy temperatura odcieni współgra ze sobą, lepiej jest eksponować poszczególne elementy garderoby na zasadzie kontrastu.

Do jeansowej koszuli świetnie sprawdzają się spodnie typu chino. Przypominają one fasonem spodnie garniturowe, ale szyte są z bawełny przez co wydają się być bardziej codzienne, casualowe. Oferta rynkowa pod względem kolorystycznym jest niezwykle bogata. Do jeansowej koszuli szczególnie polecam spodnie beżowo-piaskowe, czerwone lub granatowe. 

Oceniany zestaw składa się jedynie z dwóch elementów - właśnie jeansowej koszuli i chinosów. Szczerze mówiąc nie do końca podobają mi się te dwa odcienie niebieskości razem, ale dobrze, że są one wyraźnie inne. Szczególnie, że pan Kamil jest wyjątkowo wysokim mężczyzną i z tego powodu dobrze jest „dzielić” sylwetkę różnymi kolorami gór i dołów.

Zestaw uzupełniony sportowymi butami z jakimiś złotymi ozdobami. Zupełnie nie rozumiem tego wyboru. Tym bardziej, że zegarek na ręce jest srebrny. Buty są jakby z zupełnie innej bajki.

Moja ocena: 3

Tatiana Szczęch: konsultant wizerunku. Ekspert ds. wizerunku portalu HR Polska. Właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku SYNERGIA znajdującego się w Gliwicach.
www.synergiastyl.pl
www.tatianaszczech.blogspot.com
www.facebook.com/CentrumKreowaniaWizerunkuSYNERGIA

Tatiana Szczęch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.