Tatiana Biela

Iwona Mularczyk jest wszechobecna. Czy to już kampania?

Iwona Mularczyk, znana dotąd jako żona posła Arkadiusza Mularczyka, jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na  urząd prezydenta Nowego Sącza Fot. Aleksandra Sebald Iwona Mularczyk, znana dotąd jako żona posła Arkadiusza Mularczyka, jest kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Nowego Sącza
Tatiana Biela

Od momentu ogłoszenia przez PiS kandydatury Iwony Mularczyk na prezydenta miasta, nikomu dotychczas nieznana kandydatka niemal codziennie spotyka się z mieszkańcami bądź mediami. Maria Zięba, szefowa delegatury Krajowego Biura Wyborczego mówi, że za wcześnie na kampanię wyborczą.

Iwona Mularczyk, odkąd PiS ogłosiło, że jest kandydatką na prezydenta Nowego Sącza, stała się bardzo aktywna. Niemal codziennie spotyka się z mediami lub przedstawicielami różnych sądeckich środowisk. Wygląda to na kampanię wyborczą, która, zgodnie z obowiązującym prawem, może się rozpocząć dopiero po ogłoszeniu daty wyborów.

Odkąd Prawo i Sprawiedliwość podało nazwisko kandydatki na urząd prezydenta miasta, kalendarz Iwony Mularczyk pęka w szwach. Wypełniają go nie tylko spotkania z mieszkańcami Nowego Sącza i sądeckimi mediami, ale także z przedstawicielami Urzędu Miasta, a nawet ministrami obecnego rządu. Kandydatka Prawa i Sprawiedliwości zaprzecza jednak, że rozpoczęła kampanię wyborczą.

Poczekajmy na premiera

Datę rozpoczęcia wyborów ustala premier RP. Zanim to jednak nastąpi, przyszli kandydaci nie powinni prowadzić żadnych działań mogących uchodzić za kampanię wyborczą.

Czytaj więcej i dowiedz się: 

  • jak w praktyce wygląda egzekwowanie prawa w przypadku prowadzenia "kampanii przed kampanią"?
  • co, według kandydatki, mają na celu liczne spotkania z mieszkańcami?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tatiana Biela

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.