Informacje i zapowiedzi z powiatu krośnieńskiego

Czytaj dalej
Fot. SłAwomir Kowalski / Polska Press
Łukasz Koleśnik

Informacje i zapowiedzi z powiatu krośnieńskiego

Łukasz Koleśnik

Sobota 23 stycznia - Siatkarze wyjeżdżają do Nowej Soli
Krosno Odrzańskie/Gubin. Po walce i w okrojonym składzie A.Z. Iwaniccy Gubin Krosno Odrzańskie przegrali z liderem swojej tabeli. Teraz też łatwo nie będzie, ponieważ siatkarze jadą do Nowej Soli, która zajmuje obecnie trzecie miejsce. Czy lokalna drużyna dwóch miast odbije się w końcu od dna?

Sobota 30 stycznia - Renata Przemyk wystąpi na Poetyckich Rubieżach
Na początku roku Gubiński Dom Kultury we współpracy ze stowarzyszeniem PRO Gubin zamknie siódmą edycję coraz popularniejszego festiwalu Poetyckie Rubieże. Na finał udało się zaprosić Renatę Przemyk (na zdjęciu) ze swoim albumem o nazwie „Acoustic Trio”. Wokalistka sprzedała już ponad 500 tys. egzemplarzy płyt. Wystąpi w głównej sali, o godz. 19.00.
Sala widowiskowa Gubińskiego Domu Kultury, sobota, godz. 19.00. Koszt biletu wynosi 30 złotych w przedsprzedaży, Można go zakupić w Gubińskim Domu Kultury lub przed koncertem, ale w takim wypadku bilet kosztuje 40 zł.

Sobota 30 stycznia - Bal oraz mistrzostwa w siatkonogę
Krosno Odrzańskie. Dwie zupełnie różne imprezy odbędą się tego samego dnia w Krośnie. W Zamku Piastowskim będą bawić się seniorzy na swoim balu „50+”, natomiast w hali sportowo-widowiskowej będzie miał miejsce turniej w siatkonogę.

Sobota 6 lutego - Bal sportowca i kwesta na rehabilitację seniorów
Gubin. Bawimy się i zbieramy pieniądze na rehabilitację osób starszych na charytatywnym balu sportowca. Bal odbywał się będzie na ośrodku wczasowym „Nad Borkiem” w Kosarzynie. W ramach biletu w cenie 150 zł/os. (dostępne w Galerii „Ratusz, 684558204) organizatorzy zapewniają powrót po imprezie do domu. Od. godz.. 23:00 kursował będzie specjalny bus. Podczas balu organizowane będą licytacje, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na rehabilitację osób starszych. Na licytacjach m.in. zestaw wypoczynkowy ufundowany przez Firmę A.Z. Iwaniccy. Do tańca przygrywał będzie „na żywo” sześcioosobowy „Love Maker” z Żagania. Spotkajmy się 6 lutego 2016 r., godz. 20.00 i poprzez doskonałą zabawę pomóżmy potrzebującym.
Kasyno wojskowe, sobota, godz. 20.00, cena biletu- 150 zł od osoby.

Powiat krośnieński - Wyróżniony przez wojewodę
W auli gorzowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej odbyło się spotkanie noworoczne wojewody Władysława Dajczaka, podczas którego wręczono różne odznaczenia. Odznakę honorową „Za zasługi dla samorządu terytorialnego” otrzymał starosta krośnieński Mirosław Glaz. Oprócz niego takie same wyróżnienie otrzymali Waldemar Sługocki, Wadim Tyszkiewicz, Jacek Sauter oraz Michał Morżak.

Gubin/gmina Maszewo - Strażak odznaczony przez wojewodę
Emil Towpik, mieszkaniec Połęcka, były wieloletni członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Osiecznicy, obecnie pracownik jednostki ratowniczo-gaśniczej w Gubinie otrzymał nagrodę od wojewody za szczególne osiągnięcia w służbie oraz za skuteczność w podejmowanych działaniach. Czym się wyróżnił? W zeszłym roku jako pierwszy udzielił pomocy poszkodowanemu motocykliście, który rozbił się w pobliżu jego domu, tym samym ratując jego życie.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.