Ile zarabiają mieszkańcy woj. śląskiego. Zarobki 400 - 40 000 zł RAPORT

Czytaj dalej
Patryk Drabek

Ile zarabiają mieszkańcy woj. śląskiego. Zarobki 400 - 40 000 zł RAPORT

Patryk Drabek

Ile zarabia się na Śląsku i woj. śląskim? Zajrzeliśmy do portfeli przedstawicieli innych zawodów. Reporterzy „Dziennika Zachodniego” sprawdzili, ile zarabiają górnicy, pracownicy służby zdrowia, czy też osoby związane z kulturą lub sportem (kwoty zarobków podajemy brutto). Niektóre pensje są zaskakujące, ale prawdziwe. Obalamy mity ws. zarobków.

Ten rok ma być rokiem podwyżek - prognozowali eksperci. Okazuje się jednak, że z psychologicznego punktu widzenia wzrost płac wcale nie musi być korzystny dla firmy i pracowników. Bzdura? Przeczytajcie dalej.

Dr Małgorzata Chrupała-Pniak z Zakładu Psychologii Pracy i Organizacji Uniwersytetu Śląskiego tłumaczy, że to nieprawda, że im więcej zarabiamy, tym więcej i lepiej pracujemy. - Potoczna opinia jest taka, że jesteśmy istotami ekonomicznymi - to znaczy, że im więcej pieniędzy pracodawca nam zaproponuje, tym efektywniej będziemy pracować. Dotychczasowe badania w ramach psychologii pracy pokazują, że nie jest to do końca prawdą. W przypadku takich zadań, w których musimy wykonać wiele skomplikowanych operacji umysłowych, które nie są proste i rutynowe, to obietnica premii czy sama świadomość tego, że w przyszłości mogą pojawić się za to jakieś lepsze pieniądze, blokuje kreatywność i efektywność - podkreśla Małgorzata Chrupała-Pniak.

- W związku z tym, jeśli w biznesie jest takie przekonanie, że aby pracownicy osiągali lepsze wyniki, to trzeba im więcej płacić, to może to być ślepy zaułek - dodaje psycholog.

Ekspertka podkreśla, że pozytywny efekt związany z podwyższeniem płac może być krótkoterminowy. Badania potwierdzają także, że podwyżki czy premie mogą jedynie na krótko obniżać niezadowolenie z pracy. - Jeżeli dostaniemy podwyżkę, to jest to dla nas forma nagrody, która wpływa na nasze zadowolenie. Można sobie wyobrazić, że w krótkim okresie pracownicy mogą przeżywać pozytywne emocje i odczuwać mniejsze niezadowolenie i nie będą narzekać. Bezpośredniego przełożenia na to, że pracodawca poprzez wzrost wynagrodzenia wzbudzi wysokie zaangażowanie u pracowników, jednak nie ma i jest to myślenie życzeniowe - zaznacza Małgorzata Chrupała-Pniak.

Wiadomo, że pracujemy po to, by zarabiać pieniądze, które są nam potrzebne do życia. Większość z nas jest jednak zazwyczaj niezadowolona z tego, ile pieniędzy wpływa na nasze konto. - Zgadzam się z tym, że jeśli zapytamy ludzi, ile zarabiają lub ile dostali podwyżki, to zawsze powiedzą, że za mało. Koledzy zajmujący się psychologią ekonomiczną mówią, że jest to taka spirala oczekiwań - że ciągle chcemy więcej i ciągle jest nam mało. Jest to jednak naturalne. Wydaje mi się, że uwolnienie płac w najbliższym czasie może spowodować, że pracodawcy będą chcieli podnieść wynagrodzenia po to, by dać sygnał, że pracownik jest dla nich ważny lub po prostu, by zatrzymać go w firmie, by nie wybrał oferty konkurencji - uważa Małgorzata Chrupała-Pniak.

Sprawdziliśmy, jak nasze zarobki wyglądają obecnie. Reporterzy „Dziennika Zachodniego” wyruszyli w teren, by ustalić, ile zarabiają mieszkańcy w ich miastach i powiatach. W naszym regionie płace wahają się od tysiąca do kilku lub kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Wiele zależy od wykształcenia oraz doświadczenia zawodowego. W zestawieniu uwzględniliśmy kwoty brutto.

Czekamy również na Wasze sygnały dotyczące zarobków w poszczególnych miejscowościach. Informacje możecie przesyłać na adres: [email protected].

Reporterzy „Dziennika Zachodniego” sprawdzili zarobki przedstawicieli poszczególnych zawodów na terenie całego województwa śląskiego. Wszystkie kwoty podajemy brutto

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI DO 1500 ZŁ

7 zł
za godzinę zarabia barman w Czyżowicach w pow. wodzisławskim.

8 zł
za godzinę otrzymuje sprzedawca pamiątek na Żywiecczyźnie.

10 zł
za godzinę jazd dostaje w powiecie zawierciańskim instruktor nauki jazdy z 2-letniem doświadczeniem.

10 zł
za godzinę plus ok. 150 zł premii ma pracownik w kiosku znajdującym się na terenie galerii handlowej w Rybniku. Ma 3 lata doświadczenia.

10,50 zł
za godzinę otrzymuje spawacz elektryczno-gazowy w Jaworznie.

11 zł
za godzinę dostanie operator ciągnika w Jaworznie. Z pracodawcą ma podpisaną umowę-zlecenie.

16 zł
za godzinę zarabia ogrodnik w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

17 zł
za godzinę może zarobić monter instalacji wodno-kanalizacyjnych i gazowych w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

17 zł
za godzinę zarabia animator na urodzinach z Mysłowic. Trzy lata doświadczenia.

20 zł
za godzinę zarabia technik radiolog w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim.

50 zł
za mszę świętą bierze średnio organista w jednej z parafii w pow. rybnickim.

60 do 120 zł
za zajęcia inkasuje instruktor/ pedagog tańca w Bytomiu. Podobnie jest na terenie Zabrza.

400 zł
dostaje sprzątaczka w jednym z zakładów mechanicznych w powiecie zawierciańskim.

400 zł
za pomalowanie salonu bierze malarz prowadzący własną działalność w powiecie rybnickim.

400 zł
otrzymuje pomoc hipoterapeuty na terenie Jaworzna.

500-600 zł
kasjerki w marketach w Jaworznie - 6 zł za godzinę (bez szkoły) i 7 zł (uczące się).

700 zł
otrzyma recepcjonista - pracownik biurowy (umowa-zlecenie) w Jaworznie.

875 zł plus napiwki
otrzyma fryzjer zatrudniony na pół etatu w Lędzinach. 6 lat doświadczenia.

925 zł
otrzyma sprzątaczka z wykształceniem podstawowym pracująca na pół etatu w Sosnowcu. Tyle samo zarobi fryzjer zatrudniony na pół etatu w Gliwicach.

925 zł
zarobi doświadczony masażysta w jednym z hoteli w powiecie zawierciańskim.

Zróżnicowane są m.in. zarobki organistów. W powiecie rybnickim płaci się około 50 złotych za mszę świętą. W Jastrzębiu-Zdroju ta kwota może być o 50 złotych wyższa. Więcej kosztuje ślub. Organista podczas takiego wydarzenia na Śląsku Cieszyńskim dostaje od 100 do 300 złotych. Najczęściej 150-200 złotych. W Zabrzu organista z 5-letnim doświadczeniem otrzymuje miesięcznie 2 tysiące złotych.

1000 zł
dostaje piłkarz z Bytomia. Gra w IV lidze.

1233 zł
dieta radnego w Siemianowicach Śląskich.

1350 zł
zarobi początkujący fryzjer na pół etatu w Siemianowicach Śląskich.

1500 zł
tyle powinien zarobić fotograf ślubny na Podbeskidziu.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 1500 ZŁ DO 2000 ZŁ

1600 zł
zarobią w powiecie będzińskim ślusarz - spawacz, dekarz oraz kierowca ciężarówki bez doświadczenia. Podobnie zarobią tam początkująca kelnerka oraz sprzątaczka.

1600 zł
zarobi magazynier w Koziegłówkach na umowie-zleceniu.

1700 zł
sprzątaczka w szkole podstawowej w Dąbrowie Górniczej z 15-letnim stażem. Do tego dochodzi 25 procent premii.

1700 zł
na tyle może liczyć kucharz w hotelu oraz sprzedawca pamiątek na terenie Piekar Śląskich.

1700 zł
dostanie ankieter w Dąbrowie Górniczej (praca 3 lub 4 dni w tygodniu).

1730 zł
zarobi kasjer w Będzinie.

1750 zł
otrzyma ochroniarz w markecie w Częstochowie i kosmetyczka w Kłobucku.

1800 zł
za jedno wesele bierze DJ w Katowicach. Mężczyzna ma 27 lat i pracuje na własny rachunek.

1800 zł
zarobi w Będzinie kucharz z 2-letnim doświadczeniem.

1800 zł
dostanie kontroler biletów w Bytomiu.

1800 zł
otrzyma młodszy operator maszyn introligatorskich w Jaworznie. Do tego dochodzi premia: 360 złotych.

1850 zł
otrzymają pracownik działu marketingu, rejestrator medyczny w ośrodku zdrowia oraz mechanik samochodowy na terenie Jaworzna.

1850 zł
dostanie copywriter w agencji kreatywnej w Katowicach. Ma rok doświadczenia.

1850 zł
zarobi fryzjer w Porębie oraz listonosz z 20-letnim stażem w pow. zawierciańskim.

1850 zł
dostanie fakturzystka w jednej z firm na terenie Sosnowca.

1850 zł
otrzyma pracownik stacji benzynowej w prywatnej firmie w Wodzisławiu Śląskim. Tyle zarobi również sprzedawca w sklepie pracujący w tej miejscowości.

1850 zł
zarobi operator kina w regionie, ale także pomocnik kucharza w jednej z restauracji w Sosnowcu oraz elektryk z szeregiem uprawnień i doświadczeniem zawodowym.

1850 zł
dostanie murarz z Jastrzębia-Zdroju. Ma trzy lata doświadczenia.

1850 zł
na tyle może liczyć brukarz w powiecie zawierciańskim, a także doradca finansowy, frezer, tokarz, barman, kasjerka w sklepie spożywczym (z 10-letnim doświadczeniem), szwaczka (z 3-letnim stażem) oraz fizjoterapeuta (z 2-letnim doświadczeniem).

Ile zarabiają nauczyciele? Nauczyciel stażysta z wykształceniem wyższym zarabia co najmniej 2265 zł brutto (minimalne wynagrodzenie zasadnicze brutto). Kontraktowy - 2331 zł, mianowany 2647 zł, dyplomowany 3109 zł. Do tego dochodzą jednak dodatki, które różnią się w poszczególnych gminach.

1850-2500 zł
otrzyma pracownik zajmujący się pracami konserwatorskimi w Jaworznie.

1850 zł
dostanie magazynier w państwowej firmie z Katowic.

1900 zł
otrzyma pielęgniarka bez wykształcenia wyższego w szpitalu miejskim w Częstochowie bez dyżurów i dodatków. Z dodatkami może zarobić w sumie 2000 złotych miesięcznie.

1900 zł
zarobi sprzedawca samochodów w jednym z komisów w Sosnowcu. Tyle samo dostanie pracownik Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Sprzątaczka w ARiP ma 50 złotych mniej.

2000 zł
na tyle może liczyć rewident taboru kolejowego oraz listonosz pracujący na terenie Jaworzna.

2000 zł
ochroniarz w Częstochowie. To wynagrodzenie za sumę przepracowanych godzin. Na rękę za godzinę ochroniarz ma 4,5 zł. Tyle zarobi również rehabilitant w jednym z częstochowskich szpitali i pracownik stacji benzynowej pod Częstochową.

2000 zł
sprzedawca w markecie w Myszkowie.

2000 zł
pracownik w supermarkecie w Wodzisławiu Śląskim.

2000 zł
menedżer do spraw klientów strategicznych na terenie pow. wodzisławskiego. Do tego dochodzą jeszcze prowizje.

2000 zł
ślusarz w prywatnej firmie na terenie powiatu wodzisławskiego. Do tego dochodzą jeszcze premie uznaniowe. Tyle zarobi również pomocnik murarza w firmie w Gorzyczkach.

2000 zł
to miesięczna pensja pracownika w jednym z supermarketów w Katowicach. Pracuje na kasie i w sklepie, także przy wykładaniu towarów. Tyle samo zarobi fryzjerka w niewielkim osiedlowym salonie w Katowicach. W zawodzie od 3 lat.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 2 000 ZŁ DO 3 000 ZŁ

2000-2500 zł
rewizor zatrudniony w rybnickiej komunikacji. Ma dodatkowo 10 procent prowizji od ściągniętych należności.

2000-3800 zł
pracownicy Miejskiego Centrum Kultury Integrator w Skoczowie.

2100 zł
rejestratorka w prywatnej przychodni zdrowia w Częstochowie.

2100 zł
szeregowy pracownik OSiR Kłobuck.

2200 zł
pracownik lublinieckiej poczty (obsługa klientów).

2200 zł
kosmetyczka (prywatny zakład) w Dąbrowie Górniczej. Do tego dochodzą również napiwki. Tyle samo zarobi operator wózka widłowego w tej samej miejscowości (prywatna firma, 5 lat pracy).

2222 zł
pracownik administracyjno-gospodarczy w lublinieckim PKS-ie.

2250 zł
na taką kwotę może liczyć drwal w Lędzinach.

2350 zł
instruktorka fitness (3 lata pracy) w Dąbrowie Górniczej.

2491 zł
lekarz prowadzący własną praktykę w Tychach.

2500 zł
elektryk w prywatnym zakładzie w Gliwicach. Dwa lata stażu. Tyle samo zarobią: kelner w hotelowej restauracji (11 lat stażu) oraz specjalista do spraw technicznych w spółdzielni mieszkaniowej i kucharz w sali przyjęć (wszyscy w Gliwicach).

2530 zł
kierowca autobusu w Lublińcu.

2560 zł
aptekarz z 10-letnim stażem z powiatu lublinieckiego.

2600 zł
pracownik supermarketu z 4-letnim stażem w Siemianowicach Śląskich. Tyle samo w tym mieście zarobią hydraulik i pielęgniarka z 4-letnim stażem.

2640 zł
monter okien w firmie w Wodzisławiu Śl.

2700 zł
zarabia kosmetyczka zatrudniona w rybnickim zakładzie. Opłatami od klienta dzieli się z szefem pół na pół. Ma 3 lata doświadczenia. Tyle samo zarobi fotograf na samozatrudnieniu w Rybniku. Ma 4 lata doświadczenia.

2700 zł
grafik komputerowy w Mysłowicach.

2760 zł
murarz/tynkarz, 2 lata doświadczenia, pracuje w Mysłowicach.

2768,21 zł
nauczyciele stażyści w Jaworznie.

2775 zł
architekt na stanowisku project manager. Ma 3 lata doświadczenia. Pracuje w Rudzie Śląskiej.

2776 zł
ratownik medyczny w żywieckim pogotowiu ratunkowym. 14 lat stażu.

2785 zł
średnie zarobki pracowników w bytomskich wodociągach.

2800 zł
magazynier z uprawnieniami na wózki widłowe. Ma 6-letni staż pracy. Do tego dochodzą dodatki za nadgodziny. Pracuje na terenie Bielska-Białej.

2800 zł
grabarz z powiatu będzińskiego. Tyle samo zarobi mechanik samochodowy w niewielkim warsztacie w Katowicach. Do pensji dorabia na własny rachunek. To również pensja inspektora w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej, która może być powiększona o premię uznaniową (20 proc.).

2850 zł
aptekarz z 5-letnim stażem w Tychach.

Od 2500 do 4800 zł - wynosi miesięczne wynagrodzenie motorniczego w Tramwajach Śląskich.
2,5 tys. dostają nowo przyjęci pracownicy, doświadczeni - 4,8 tys. zł. Średnia wynosi 3750 zł. Wynagrodzenie zależy od stażu pracy oraz różnych dodatków: np. świątecznych, nocnych, prowizji za sprzedaż biletów.
Dokładnie 2566,55 złotych może zarobić na Śląsku pielęgniarka z 13-letnim stażem. Rehabilitant z 18-letnim doświadczeniem zarobi natomiast 2752,84 zł.

2870 zł
tokarz w prywatnej firmie w Bielsku-Białej, wykształcenie zawodowe, 7-letni staż pracy, czasami otrzymuje premie.

2900 zł
spawacz w Lublińcu.

2946 zł
pracownik na stanowisku nierobotniczym (tzw. pracownik umysłowy) w lublinieckim PKS-ie.

2950 zł
hydraulik w prywatnej firmie w Kłobucku.

2980 zł
pracownik artystyczny Filharmonii Częstochowskiej.

3000 zł
blacharz w warsztacie na terenie powiatu wodzisławskiego.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 3 000 ZŁ DO 5 000 ZŁ

3000-3800 zł
zarabia taksówkarz w Katowicach. Wypłata zależna jest od liczby wykonanych kursów.

3034,21 zł
średnie zarobki pracowników Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Dyrektor zarabia tam 7400 zł.

3100 zł
nauczyciel dyplomowany w państwowej szkole w Imielinie.

3200 zł
dzielnicowy bielskiego komisariatu. Siedem lat pracy w policji. Tyle samo zarobi pracownik działu handlu zagranicznego firmy Automotive w Bielsku-Białej.

3300 zł
elektronik (diagnostyka, naprawa sprzętu) w firmie na terenie Radlina.

3500 zł
nawet taką kwotę może zarobić kontroler biletów, który jest zatrudniony w KZK GOP na umowę o pracę. Wszystko zależy od stażu.

ok. 3500 zł
malarz w Pszczynie.

3600 zł
kierowca ciężarówki jednej z prywatnych firm w Jastrzębiu-Zdroju.

3664,19 zł
nauczyciele mianowani w Jaworznie.

3700 zł
księgowa w biurze w Kłobucku.

3720 zł
kadra menedżerska, 10 lat, Mysłowice.

3800 zł
technolog obróbki ściernej bez doświadczenia. Pracuje na terenie województwa śląskiego.

3850 zł
dzielnicowy w Dąbrowie Górniczej.

3852 zł
lekarz z 10-letnim stażem w Bytomiu.

3870 zł
szef produkcji w Mysłowicach.

3900 zł
przedstawiciel handlowy z 7-letnim stażem w Siemianowicach Śląskich.

4000 zł
motorniczy tramwaju w Częstochowie.

4000 zł
zarabia specjalista w rybnickiej komendzie policji. W policji pracuje od ponad 11 lat. Tyle w naszym regionie zarobi również projektant elektryk z wyższym wykształceniem i znajomością języka angielskiego oraz niemieckiego. Na tym samym poziomie jest także fryzjer w Bielsku-Białej z 5-letnim stażem pracy, pracujący w jednym z najbardziej popularnych salonów fryzjerskich w mieście.

4026 zł
dyrektor MCK w Tychach.

4050 zł
zarabia aptekarz w rybnickiej sieci aptek. Ma 15 lat doświadczenia.

4067 zł
kierownik MDK w Lublińcu z 20-letnim stażem.

4100 zł
na tyle może liczyć maszynista z Bielska--Białej z 30-letnim stażem pracy. Pensja zasadnicza 1900 zł plus wysługa lat, niedziele, nadgodziny i inne dodatki.

ok. 4100 zł
kierowca autobusu w Katowicach (10 lat).

4102 zł
strażak w Komendzie PSP w Lublińcu.

4200 zł
murarz z Bielska-Białej z 20-letnim doświadczeniem, pracujący na czarno w sezonie letnim. Tyle samo zarobi również farmaceutka bez doświadczenia z Rudy Śląskiej oraz kierownik budowy z Katowic.

4210 zł
grabarz w lublinieckim zakładzie.

4250 zł
inspektor nadzoru budowlanego w Częstochowie.

4500 zł
zarobi między innymi kierownik hurtowni materiałów budowlanych w Bielsku-Białej. Tyle samo zarobi pracownik działu IT z Gliwic, który ma 3 lata stażu oraz farmaceutka w aptece w powiecie kłobuckim.

ok. 4500 zł
ma kierownik budowy zatrudniony w jednej z prywatnych firm budowlanych w Rybniku. Ma 17 lat doświadczenia.

4530 zł
górnik dołowy.

4650 zł
zarabia kierownik jednego z oddziałów w rybnickiej kopalni. Ma 8 lat stażu.

4800 zł
Właściciel - jednoosobowa działalność gospodarcza zajmująca się obrotem nieruchomościami (20 lat pracy) w Siemiano-wicach Śląskich. Tyle samo w tym mieście zarabia kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej.

4850 zł
farmaceutka w aptece w Częstochowie, pełni funkcję kierownika.

4900 zł
kucharz w hotelu w Siemianowicach Śl.

5000 zł
zawodnik drugoligowego klubu piłkarskiego z Częstochowy oraz programista w TRW.

ok. 5000 zł
fotograf z Siemianowic Śląskich (w zależności od liczby zleceń). Tyle samo może zarobić malarz w Katowicach na własny rachunek, przy dwóch większych zleceniach w miesiącu. To również pensja górnika przodowego w Kompanii Węglowej.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 5 000 ZŁ - DO 10 000 ZŁ

5200 zł
tyle zarabia natomiast prezes Saniko w Myszkowie.

5250 zł
kierownik działu świadczeń w OPS w Pszczynie.

5400 zł
muzyk na weselach w Tychach.

5500 zł
kierowca zawodowy międzynarodowy z Kłobucka.

Wynagrodzenie zasadnicze pracowników Straży Miejskiej w Skoczowie: komendant - maksymalnie do 5 tys. zł, zastępca komendanta - maks. do 4 tys. 700 zł, a strażnik miejski maks. do 3 tys. 800 zł. Pracownicy Straży Miejskiej w Skoczowie nie osiągają maksymalnych kwot podanych wynagrodzeń. Komendant i zastępca do wynagrodzenia otrzymują dodatek funkcyjny zgodnie z tabelą. Wszystkim pracownikom przysługuje dodatek za wieloletnią pracę w zależności od przepracowanych lat, naliczany w wysokości od 5 do 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego.

ok. 5500 zł
inspektor w wydziale zarządzania kryzysowego w Siemianowicach Śląskich oraz programista z Gliwic - 1,5 roku stażu.

4600-5500 zł
zarabia miesięcznie maszynista zatrudniony w Kolejach Śląskich w początkowym okresie zatrudnienia. Z doświadczeniem zarobki rosną powyżej 5,5 tys. zł.

6000 zł
geodeta z jednej z podbielskich gmin, prowadzący własną działalność gospodarczą, 10-letnie doświadczenie.

6100 zł
średnia pensja w kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Do tego premie, nagrody oraz dopłata do podręczników.

6200 zł
kierownik budowy w Dąbrowie Górniczej.

6300 zł
dyrektor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Aktor zarobi 2000 zł i od 200 zł do 1500 zł za każdy spektakl.

6305 zł
dyrektor Zarządu Dróg i Gospodarki Komunalnej w Kłobucku.

6500 zł
właścicielka dużego salonu kosmetycznego w Częstochowie.

6700 zł
administrator baz danych (7 lat pracy) w Dąbrowie Górniczej.

7294 zł
komendant straży miejskiej w Tychach.

7320 zł
asesor w Prokuraturze Rejonowej w Lublińcu.

7360 zł
dyrektor Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

7691 zł
zarabia średnio dyrektor teatru w Rybniku.

7798 zł
architekt z ponad 30-letnim stażem.

7800 zł
zarabia dyrektor biblioteki w Zabrzu.

7824 zł
zarabia dyrektor jednego z domów kultury w Rybniku.

8027 zł
dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych.

8484 zł
dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej.

8541 zł
dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarowania Odpadami w Dąbrowie Górniczej.

8835 zł
dyrektor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

9300 zł
dyrektor teatru w Zabrzu.

ILE ZARABIA SIĘ NA ŚLĄSKU I WOJ. ŚLĄSKIM?
ZAROBKI POWYŻEJ 10 000 ZŁ

10300 zł
dyrektor MOPS w Rudzie Śląskiej.

12000 zł
pensja dyrektor miejskiej spółki zajmującej się sportem w Katowicach

15313 zł
prezes spółki Śródmieście w Tychach.

15400 zł
prezes Hali Sportowej Częstochowa.

17900 zł
prezes MPK w Częstochowie.

26137 zł
prezes zarządu i dyrektor generalny Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej.

27360 zł
prezes bielskiego Zakładu Gospodarki Odpadami.

33121 zł
prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej w Tychach.

40000 zł
średnie miesięczne dochody czołowego żużlowca pierwszej ligi. Zawodnik podpisuje z klubem roczny kontrakt w wysokości ok. pół miliona zł.


*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
*Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
*Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
*1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

ZOBACZ TAKŻE

Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.