Ryszard Warta

Idzie, czyniąc dobrze. Albo i nie [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

Ojciec Dyrektor liczyć może na szerokie rzesze i zwarte szeregi zwolenników swej działalności Fot. Grzegorz Olkowski Ojciec Dyrektor liczyć może na szerokie rzesze i zwarte szeregi zwolenników swej działalności
Ryszard Warta

Prokuratura? A podobno taka upolityczniona, zamieniona w zbrojne ramię rządzącej partii - tak nieustannie brzmią podszepty totalnej opozycji, rewanżystów z Bonn i ośrodków dywersji ideologicznej z Brukseli. A tu proszę!

Prokuratura Toruń Centrum-Zachód odmówiła ścigania z urzędu pomówień wobec Ojca Dyrektora, jakie - zdaniem autorów 30 tysięcy doniesień do prokuratora generalnego - dopuścić się miała PO, prezentując billboardy z wizerunkiem o. Tadeusza Rydzyka i hasłem, że „wziął 94 miliony zł”. Zdaniem oburzonych, to bezczelne pomówienie i obraza wymagająca prokuratorskich działań, bo przecież - jak to ujęła poseł Anna Sobecka w swym oświadczeniu: „dzieła, którymi kieruje [o. Rydzyk - red.], są własnością Warszawskiej Prowincji Ojców Redemptorystów, a środki przeznaczone fundacji Lux Veritatis nie są jego osobistym majątkiem”.

Co za cios dla zwolenników dobrej zmiany w prokuraturze. Na domiar złego prokuratura uzasadnia, że „brak interesu społecznego w objęciu ściganiem z urzędu”.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Ryszard Warta

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.