Magdalena Huzarska-Szumiec

Hity nadchodzącego tygodnia

Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska w Operze Krakowskiej Fot. Ryszard Kornecki Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska w Operze Krakowskiej
Magdalena Huzarska-Szumiec

W tych dniach ukazała się wydana przez Operę Krakowską świetna płyta zatytułowana „Per Due Donne”. Nagrały ją solistki tej sceny - Katarzyna Oleś-Blacha i Monika Korybalska z towarzyszeniem Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka.

Jutro o godz. 17.00 w Sali Kameralnej opery odbędzie się cykliczne „Spotkanie z Artystą”, podczas którego zaplanowana jest promocja krążka. Gościem spotkania, obok śpiewaczek, będzie Tomasz Tokarczyk, kierownik muzyczny Opery Krakowskiej, a rozmowę poprowadzi Katarzyna Sanocka.

W trakcie popołudnia artystki zaśpiewają m.in. wybrane utwory z płyty. A znalazły się na niej duety z oper: Vincenza Belliniego, Léo Delibesa, Gaetana Donizettiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Gioacchina Rossiniego i Richarda Straussa. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie opery.

***

Kraków wcięż fetuje Wyspiańskiego. Z tej okazji Muzeum Historyczne przygotowało konferencję, podczas której specjaliści będą dyskutować o różnych aspektach twórczości artysty. Polecam szczególnie wykłady mistrzowskie.

Pierwszy zatytułowany „Okruchy, reszty, strzępy, marginesy” wygłosi w poniedziałek prof. Ewa Miodońska-Brookes. We wtorek prof. Franciszek Ziejka, będzie się zastanawiał „Kim był Stanisław Wyspiański?”. A w środę o „Wyspiańskim i publiczności” opowie prof. Maria Prussak. Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godz. 11.

Czytaj więcej i sprawdź, na jakie wydarzenia kulturalne w Krakowie warto się wybrać!

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Magdalena Huzarska-Szumiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.