Marek Nienartowicz

Hipis obiadową porą, czyli tydzień w polityce [MINĄŁ TYDZIEŃ, OPINIA]

To nie - broń Boże! - przygotowania do wyborów. To tylko pokaz w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia Fot. Sławomir Kowalski To nie - broń Boże! - przygotowania do wyborów. To tylko pokaz w toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia
Marek Nienartowicz

Tygodnie mijają i nic. Nie ma wieści, by do Torunia, w ramach słynnego partyjnego objazdu Polski, miał przyjechać ktoś z wierchuszki PiS. To aż tak odpuszczają wybory prezydenta Torunia??? I aż takiego żołnierza niezłomnego robią ze swojego kandydata na ten urząd???

A w okolice Torunia w tę niedzielę zawita legendarny „Pies”. Czyli wicemarszałek Sejmu i szef klubu parlamentarnego PiS zarazem, Ryszard Terlecki. Niestety, nie będzie opowiadał swojej życiowej historii - od czołowego hipisa PRL-u („Pies” to oczywiście ksywka z tego okresu), chłopaka piosenkarki Kory do szeregów PiS i roli jednego z głównych przybocznych prezesa Kaczyńskiego.

Legendarny „Pies” w niedzielę zajedzie na spotkania z Wąbrzeźnie i Łubiance. No naprawdę, żeby to PiS partyjne konwentykle organizował w dzień święty??? I to jeszcze w porze niedzielnego, rodzinnego obiadu??? Ładnie to tak ingerować w ten szczególny, wspólny czas??? A poseł Sobecka to widzi i nie grzmi.

Działacze PO wyprawili się za to do Warszawy. W sobotę, na Marsz Wolności. Z naszego województwa PO ponoć wysłała pięć autokarów. Czyli jakieś 200 parę ludzi. W tym gronie byli też ci z Torunia. Jakby nie liczyć, wychodzi na to, że więcej ludzi z Torunia stawiło się tego samego dnia w Warszawie na Stadionie Narodowym, na zawodach żużlowej Grand Prix. Nawet jeśli uwzględnimy, że na Marszu Wolności grała toruńska Kobranocka.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marek Nienartowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.