Bartłomiej Romanek

Harry Potter usunięty z listy lektur szkolnych. Rodzice: "Książka infekuje dusze i umysły dzieci". Dyrekcja wycofuje książkę ze szkoły

Harry Potter usunięty z listy lektur szkolnych. Rodzice: "Książka infekuje dusze i umysły dzieci". Dyrekcja wycofuje książkę ze szkoły
Bartłomiej Romanek

Harry Potter został raz na zawsze usunięty z listy lektur szkolnych - to ostateczna decyzja, podyktowana sprzeciwem rodziców. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” nie będzie omawiany na lekcjach języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisowie, w gminie Herby. Taką decyzję podjęła po otrzymaniu petycji od rodziców, dyrektor placówki, Katarzyna Adamik.

Harry Potter usunięty z listy lektur szkolnych

Rodzice w specjalnej petycji twierdzą, że są zaniepokojeni „praktykami okultystycznymi, inicjacyjnymi, ezoterycznymi, a nawet satanistycznymi”.

„Harry Potter i Kamień Filozoficzny” nie będzie omawiany na lekcjach języka polskiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Lisowie w gminie Herby. Taką decyzję podjęła Katarzyna Adamik, dyrektor ZSP w Lisowie, po petycji, którą otrzymała w październiku od rodziców klas III, IV i V.

– W związku z naszymi przekonaniami religijnymi, wnosimy petycję o podjęcie działań w celu całkowitego zniesienia lektury „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling z zajęć lekcyjnych języka polskiego w naszej szkole – piszą rodzice i tłumaczą w petycji swoje poważne obawy:

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bartłomiej Romanek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.