Hala zawetowana. Wojewoda podlaski wstrzymał budowę

Czytaj dalej
Fot. bialystok.pl
Marta Gawina

Hala zawetowana. Wojewoda podlaski wstrzymał budowę

Marta Gawina

Czarne chmury nad halą widowiskowo-sportową. Wojewoda podlaski uchylił pozwolenie na jej budowę. Miasto wprawdzie odwołało się do sądu, ale przegrało. Inwestycja odwleka się w czasie.

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że ten rok będzie przełomowy jeżeli chodzi o halę widowiskowo-sportową. Miasto wystąpiło do ministra sportu o dofinansowanie inwestycji, miał zostać ogłoszony przetarg. Na wybór wykonawcy w najbliższych miesiącach nie ma szans. Na dodatek pojawiły się poważne problemy z dokumentacją. Wojewoda podlaski uchylił pozwolenie na budowę hali.

- Podstawowym powodem uchylenia decyzji o pozwoleniu na budowę hali widowiskowo-sportowej był brak ważnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - tłumaczy decyzję wojewody Sylwia Taha-Borowik, przedstawicielka urzędu wojewódzkiego.

Dodaje, że wniosek o pozwolenie na budowę wpłynął po sześciu latach od dnia, w którym decyzja środowiskowa stała się ostateczna. - Co jest niezgodne z przepisami prawa - dodaje Sylwia Taha-Borowik.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.