Grafficiarze pomalowali pociąg na ŚDM [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Grzegorz Skowron

Grafficiarze pomalowali pociąg na ŚDM [ZDJĘCIA]

Grzegorz Skowron

Jutro na tory wyjedzie pociąg, pomalowany przez graficiarzy. Będą nim podróżować pielgrzymi, którzy przyjadą do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży.

Dwa dni, kilkanaście godzin pracy, 6 artystów i ponad 250 puszek spray’u potrzebowali krakowscy artyści, żeby nadać nowy wymiar jednemu z pociągów Przewozów Regionalnych. Ma pogodne barwy, widać na nim hasła odnoszące się do wzajemnego szacunku.

- Światowe Dni Młodzieży to zdarzenie wyjątkowe pod każdym względem - duchowym, towarzyskim i organizacyjnym. W aglomeracji krakowskiej w ciągu najbliższego tygodnia Przewozy Regionalne obsłużą ponad milion pasażerów. Organizując akcję przemalowania pociągu chcieliśmy dać mieszkańcom Krakowa możliwość stworzenia ich mobilnej wizytówki, którą będą mogli oglądać pielgrzymi z całego świata. Biorąc pod uwagę, że ŚDM to głównie spotkania młodych ludzi, współpraca z krakowską grupą graffiti wydawała nam się oczywista – powiedział Mikołaj Turowski, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.