Gra na zmęczenie przeciwnika. Niepełnosprawnych protestujących w Sejmie ubywa: z grona 16 zostało 9 osób. Władza czeka dalej...

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Małgorzata Oberlan

Gra na zmęczenie przeciwnika. Niepełnosprawnych protestujących w Sejmie ubywa: z grona 16 zostało 9 osób. Władza czeka dalej...

Małgorzata Oberlan

Wytrzymamy - zapewnia Iwona Hartwich z Torunia, która w Sejmie protestuje wraz z niepełnosprawnym synem Jakubem. Rzecz idzie o 500 zł w gotówce, których rząd uparcie odmawia.

Codziennie aktualizują „kalendarz hańby”. Dziś to już 35. dzień protestu w Sejmie. Za poprzedniej ekipy rządzącej protest trwał 17 dni. Ile jeszcze potrwa ta okupacja? „Wytrzymamy” - mówi Iwona Hartwich z Toruniu, zaprawiona w bojach. Nie wyklucza zadomowienia się w parlamencie w czasie wakacji. Ale grono protestujących skurczyło się już z 16 do 9 osób. Nie wolno zapominać, że to protestują osoby niepełnosprawne. A ich rodzice, z racji opiekuńczych obowiązków i codzinnego stresu, też narażają swoje zdrowie. Zresztą, przynajmniej dwie interwencje medyczne dotyczące rodziców już były. Protestujący odnotowali je na swoich Facebookach.

W tekście przeczytasz m.in.: "35 dzień protestu to walka nie tylko o pieniądze, ale i godność. Dorośli niepełnosprawni i ich opiekunowie nie chcą pomocy rzeczowej. Chcą 500 zł dodatku rehabilitacyjnego w gotówce. Są skłonni iść na kompromis i rozłożyć tę kwotę w czasie, tak by do owych 500 zł dojść w styczniu 2020 roku. Grunt, by była gotówka. Tak, aby jej odbiorca mógł sam decydować, na co wydać pieniądze"

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.