Tomasz Rusek

Gorzów: mamy trzy Orliki, ale dwa wymagają remontów. Jednak spokojnie - jest gdzie grać, boisk nie brakuje

Od wiosny w Gorzowie  PZPN szkoli maluchów w ramach „Akademii Młodych Orłów”.  Zajęcia są na Orliku przy ul. Kobylogórskiej - m.in. dlatego, że jego Fot. Urząd Miasta Gorzowa Od wiosny w Gorzowie PZPN szkoli maluchów w ramach „Akademii Młodych Orłów”. Zajęcia są na Orliku przy ul. Kobylogórskiej - m.in. dlatego, że jego nawierzchnia jest wciąż w dobrym stanie
Tomasz Rusek

- Z trzech gorzowskich Orlików dwa wymagają remontów - przyznaje miasto. Jednak i tak jest gdzie grać, bo nie samymi Orlikami miasto stoi - boisk jest naprawdę dużo.

Orlikami nazywane są boiska budowane całym kraju w latach 2008-2014 w ramach rządowego programu. W całej Polsce powstały w tym czasie 2.604 obiekty sportowe. W Lubuskiem 87.
Z czego w Gorzowie trzy: przy Chemiku na ul. Czereśniowej, przy SP13 na ul. Szwoleżerów oraz przy SP4 przy ul. Kobylogórskiej.

Nawet te wymagające remontu i tak są wykorzystywane do uprawiania sportu, choć nie da się ukryć ich poważnego stanu. Np. wczoraj rano na boisku przy Chemiku zastaliśmy kartkę: „Ze względu na stan trawy (...) wprowadza się tymczasowy zakaz gry w korkach bez względu na ich długość i materiał z którego zostały wykonane”. To oznacza, że sztuczna murawa jest już tak wytarta, że trzeba na niej grać w płaskich butach, by nie zetrzeć jej do końca.
Na nową szkół nie stać. Wymiana nawierzchni kosztuje nawet po 200 tys. zł. Placówki nie mają takiej wolnej gotówki.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.



Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów!



 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też:



  • jazdę na rowerze

  • pływanie

  • urlopy

  • gołąbki

  • seriale

  • lenistwo



nie przepadam za:



  • winem

  • górami

  • ogórkową

  • tłumem

  • hałasami

  • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)



OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.