Gorzów będzie świętował 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Uroczystości odbędą się 31 maja

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Czytelników
Jarosław Miłkowski

Gorzów będzie świętował 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Uroczystości odbędą się 31 maja

Jarosław Miłkowski

W niedzielę 31 maja odbędą się gorzowskie obchody 100. rocznicy Jana Pawła II. Przy tej okazji odbędzie się przejazd wiernych w samochodach przez miasto.

Jan Paweł II urodził się, jako Karol Wojtyła, 18 maja 1920 r. w małopolskich Wadowicach. W tym roku przypada więc 100. rocznica jego urodzin.

18 maja w kościołach obowiązywały jeszcze obostrzenia dotyczące liczny wiernych. Tamtego dnia rocznica była obchodzona symbolicznie. Przed pomnikiem papieża Polaka modlił się m.in. bp Tadeusz Lityński, ordynariusz zielonogórsko-gorzowski.

W niedzielę 31 maja świętowanie rocznicy urodzin Jana Pawła II będą miały charakter uroczysty. O 10.30 w kościele Pierwszych Męczenników Polski na Manhattanie odprawiona zostanie msza święta, której będzie przewodniczył bp Lityński, po niej zostanie odsłonięta pamiątkowa tablice.

100. rocznica urodzin Jana Pawła II. Auta przejadą przez miasto

Świętowanie rocznicy urodzin Karola Wojtyły będzie widoczny także na ulicach Gorzowa. Od kilku dni w kościołach rozdawane są zdjęcia z wizerunkiem papieża, które wierni będą zawieszać w oknach. Poza tym przed niedzielną mszą planowany jest przejazd 100 samochodów przez miasto. Odbędzie się on ulicami: Sikorskiego, Chrobrego, Jagiełły, Piłsudskiego, Górczyńską, Okulickiego, a zakończy na Placu Jana Pawła II.
Przejazd samochodów odbywa się dlatego, że wciąż obowiązuje zakaz urządzania procesji.

Od soboty 30 maja zniesione już natomiast będą restrykcje związane z liczbą wiernych w kościołach. To oznacza, że do świątyń może wejść już nieograniczona liczba wiernych. Podkreślmy jednak: wierni muszą przebywać w kościołach w maseczkach

Czytaj również:
Jan Paweł II urodził się 100 lat temu. Co łączyło go z Ziemią Lubuską?

Jarosław Miłkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.