Głogowianie zachodzą w głowę, kto z nich wygrał prawie 4 mln złotych!

Czytaj dalej
Fot. Kacper Chudzik
Kacper Chudzik

Głogowianie zachodzą w głowę, kto z nich wygrał prawie 4 mln złotych!

Kacper Chudzik

Kolektura przy ul. Budowlanych w Głogowie. To tu w dzień wigilijny ktoś kupił kupon i wygrał 3.863.425,40 zł. Szczęśliwy los sprzedała pani Wioleta Szadkowska, prawdopodobnie młodemu małżeństwu.

Od kilku dni głogowianie zastanawiają się, kim jest szczęśliwiec, który w losowaniu Lotto zgarnął duże pieniądze. Kwotę dokładnie 3.863.425,40 zł wygrała w Głogowie osoba, która kupiła kupon Lotto na wigilijne losowanie. Padła wtedy tylko jedna główna wygrana. – Gracz kupił jeden zakład w Lotto z Plusem za 4 zł, grając metodą na chybił trafił - mówi Agnieszka Libor, rzeczniczka prasowa Totalizatora Sportowego.

4 złote kosztował szczęśliwy los w Lotto Plus. Gracz kupił jeden kupon i grał na chybił trafił

Szczęśliwy kupon gracz wysłał w kolekturze przy ul. Budowlanych 16. – Możliwe, że to nawet ja go sprzedałam, jeśli wysłano go w Wigilię – mówi Wioleta Szadkowska, pracownica sklepu. – Cieszę się, że komuś się poszczęściło. Był już u nas klient, który mówił, że podobno wygrało jakieś młode małżeństwo. Jeśli tak, to dobrze. Niech im się wiedzie.

Pani Wioleta przyznaje, że głogowianie lubią grać w Lotto. Przed świętami, kiedy to do wygrania było ponad 30 milionów, drzwi sklepu praktycznie się nie zamykały.
– Nawet sporo osób wygrywa mniejsze kwoty. Czasem ktoś przyjdzie i kupi czekoladę czy bombonierkę, bo wysłałam mu los wart na przykład tysiąc złotych – dodaje z uśmiechem. Szczęśliwymi liczbami okazały się 1, 8, 12, 16, 22, 37.

Prawdopodobnie to pani Wioleta Szadkowska sprzedała szczęśliwy los. - Cieszę się bardzo, że komuś się poszczęściło - mówi.
Kacper Chudzik Prawdopodobnie to pani Wioleta Szadkowska sprzedała szczęśliwy los. - Cieszę się bardzo, że komuś się poszczęściło - mówi.

Ostatnia wysoka wygrana w Lotto w Głogowie padła... 15 lat temu. Wówczas przyniosła szczęśliwcowi 9.294.824,20 zł. W 2015 r. najwyższe wygrane w Głogowie przyniosły gry Mini Lotto i Multi Multi. Podczas wakacji w Mini Lotto piątki padły dwukrotnie. Najpierw 24 lipca w kolekturze na ul. Galileusza 20 na osiedlu Kopernika, a wygrana była warta aż 190. 539,30 zł. Dwa tygodnie później szczęście przyniosła kolektura na ul. Grodzkiej 49 na Starym Mieście, szczęśliwy gracz za piątkę wygrał 104.954,20 zł. Z kolei najwyższą w 2015 r. wygraną w grze Multi Multi przyniosła kolektura na alei Wolności. To mały kiosk tuż przy drodze. Klient tej kolektury zagrał na dziesięć liczb, ale ze stawką dziesięciokrotną. Zakład kosztował go 25 zł. Trafił dziewięć liczb i w efekcie wygrał aż 100 tys. zł.

– W tych kolekturach pracują doświadczeni sprzedawcy, którzy mają wielu stałych klientów. Cieszę się, że przynoszą graczom szczęście – mówi Adam Dubas, dyrektor oddziału i dodaje, że gracze muszą wziąć przede wszystkim sprawy w swoje ręce. – Od 60 lat reguły gry się nie zmieniły. Aby wygrać, trzeba zagrać – mówi z uśmiechem A. Dubas i dodaje, że ostatnio doszła nowa szansa na zostanie milionerem. Od listopada w ofercie jest zdrapka Giga Cash, w której w kilka sekund będzie można wygrać 1 mln zł. – Cieszy się olbrzymim zainteresowaniem – mówi dyrektor.

Według danych oddziału w tym roku (stan na 15 grudnia), aż 167 graczy w Głogowie wygrało w grach liczbowych oraz Kaskadzie przynajmniej 1.000 zł. Suma ich wygranych wynosi 843.479,20 zł.

Kacper Chudzik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.