Paweł Gzyl

Fragment niedawnej historii Polski w filmie Filipa Bajona

W rolę arystokratki Gerdy von Krauss w filmie „Kamerdyner” wciela się aktorka Starego Teatru w Krakowie - Anna Radwan Fot. Niext Film W rolę arystokratki Gerdy von Krauss w filmie „Kamerdyner” wciela się aktorka Starego Teatru w Krakowie - Anna Radwan
Paweł Gzyl

Dzisiaj wieczorem uroczysty pokaz filmu „Kamerdyner” otworzy tegoroczną edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. My będziemy mogli oglądać w kinach nowe dzieło Filipa Bajona od najbliższego piątku.

„Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Mateusz Król, kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez arystokratkę Gerdę von Krauss, pochodzącą z majętnego pruskiego rodu. Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka Kraussów Marita. Między młodymi rodzi się miłość. Tymczasem zbliża się II wojna światowa. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców wzbierają niechęć i nienawiść. Tragicznym finałem tych napięć jest brutalny mord w lasach Piaśnicy.

Czytaj więcej i dowiedz się więcej o najnowszej produkcji Filipa Bajona. 

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.