Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Felieton Marka Kęskrawca. Będzie co czytać

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marek Kęskrawiec

Felieton Marka Kęskrawca. Będzie co czytać

Marek Kęskrawiec

To były najwspanialsze wybory w historii III RP. Wszyscy są zadowoleni, wszyscy ogłosili zwycięstwo. PiS udaje, że nie widzi swojej totalnej klęski w miastach, gdzie głosowanie na partię władzy zaczyna być obciachem. Zaś opozycja stara się nie dostrzegać, że oddała niektóre sejmiki i bez odbudowania zaufania w Polsce B nigdy nie powróci do władzy.

Jasne jest również, że spora część sukcesu w dużych ośrodkach wynikła nie tyle z przepływu elektoratu z PiS do Koalicji Obywatelskiej, co z siły lokalnych samorządowców. A to tylko nieznacznie przełoży się na wyniki w wyborach do Sejmu. Ekscytacja jest jednak tak wielka, że nawet Bartosz Arłukowicz, którego występy na ostatnich nagraniach z „Sowy i Przyjaciół” powinny raczej skłonić do ukrycia się w mysiej dziurze, poleciał bronić pracowników LOT-u przed rządem, czym raczej im tylko zaszkodził. Nie wiem, na ile to dobre samopoczucie polityków (obu stron) ma związek z postępującym zgłupieniem mediów, które dobierają fakty zgodne z linią właścicieli - ale na pewno usłużni dziennikarze (zwłaszcza z TVP) bardzo mocno wspomagają proces kreowania świata luźno związanego z prawdą.

Zostawmy jednak wielką politykę na rzecz naszej Małopolski. W urzędzie marszałkowskim i podległych spółkach szykuje się czystka - wielka rzesza wybitnych fachowców będzie musiała szukać sobie pracy. Nie wszystkim uda się wykarmić u boku prof. Jacka Majchrowskiego, który z dużym prawdopodobieństwem utrzyma fotel w magistracie. Na ich miejsce przybędą za to kolejni spece znani z tego, że potrafią zarządzać wszystkim: od produkcji opakowań plastikowych po kolej. Cóż, na pocieszenie można rzec tylko tyle: będzie o czym pisać i co czytać.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Dziennika Polskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego
  • codzienne e-wydanie Dziennika Polskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Marek Kęskrawiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.