Leszek Kalinowski

Fantastyczne spotkania, wystawy, filmy i gry z atrakcyjnymi nagrodami

Piotr Witczak zaprasza na Bachanalia Fantastyczne Fot. Leszek Kalinowski Piotr Witczak zaprasza na Bachanalia Fantastyczne
Leszek Kalinowski

To będą trzy dni pełne atrakcji. Spotkania, prelekcje, konkursy, wystawy... A to za sprawą XXXI Zielonogórskiego Festiwalu Fantastyki

Od piątku do niedzieli w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej 13 odbędzie się impreza, na której królować będzie literatura, gry, filmy, wystawy i komiksy spod znaku fantasy. Hasłem tegorocznych Bacha-naliów Fantastycznych jest „Ostatni bastion”.

Wczoraj poznaliśmy szczegóły tego trzydniowego wydarzenia, na które zaproszeni są wszyscy mieszkańcy miasta i regionu. Jak podkreśla wiceprezes Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ada Astra, Paweł Kamiński, wstęp jest wolny.

- Wśród zaproszonych gości znajdą się: Jacek Inglot, Jakub Ćwiek, yuotuber Michał Bańka, Francois Lunet, Maciej Parowski, Andrzej Drzewiński, Paweł Majka, Bartek Biedrzycki. Spotkania ze znanymi i cenionymi twórcami na pewno będą się cieszyć popularnością - mówi Piotr Witczak.

- Podczas Bachanaliów Fantastycznych odbędzie się trzecia edycja turnieju Use The Force, która będzie zarazem mistrzostwami Polski w popularnej grze bitewnej „X-Wing” - podkreśla Paweł Kamiński. - W nagrodę zwycięzca otrzyma wejściówkę na organizowane przez firmę Fantasy Flight Games w Minneapolis w USA mistrzostwa świata.

Jak co roku impreza ta ma charakter charytatywny. W tym roku będą zbierane pieniądze na pomoc w leczeniu Tomka. W ramach festiwalu odbędą się też wystawy: komiksu oraz makiet pojazdów i robotów z „Gwiezdnych wojen”.

- Dzięki współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim przyjadą do nas goście z ukraińskich uczelni, by opowiedzieć o twórczości ukraińskich pisarzy oraz odbiorze polskich (m.in. Stanisława Lema) - dodaje Paweł Kamiński.

Partnerów wydarzenia jest więcej. Wspólnie z PvP Center Ad Astra przygotowała propozycję dla wszystkich fanów e-sportu. Na Bachanaliach będziecie mogli rozegrać turniej w „FIFĘ 17”, „Tekkena 7” czy też „Mortal Kombat X”.

Zostaną też wręczone nagrody w konkursie na opowiadanie fantastyczne. W piątek impreza odbędzie się w godzinach 15.00-20.00, w sobotę w godzinach 10.00-20.00, a w niedzielę w godz. 10.00-15.00.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.