Paweł Michalczyk

Ewa Godlewska-Jeneralska rzuciła pracę w Panoramie TVP 2, żeby w Czchowie hodować alpaki

Ewa Godlewska-Jeneralska rzuciła pracę w Panoramie TVP 2, żeby w Czchowie hodować alpaki Fot. Paweł Michalczyk Ewa Godlewska-Jeneralska rzuciła pracę w Panoramie TVP 2, żeby w Czchowie hodować alpaki
Paweł Michalczyk

Przez prawie 30 lat Ewa Godlewska-Jeneralska pracowała w TVP. Była świadkiem, jak kolejne ekipy polityczne kładą łapę na publicznych mediach, przejmując nad nimi pełną kontrolę. W końcu się wypaliła, porzuciła karierę i osiadła na wsi, w Czchowie w powiecie brzeskim. Teraz mówi, że znalazła swoje miejsce na ziemi. Ma skromne gospodarstwo Jaśkowy Sad, na którym zaczęła hodować... alpaki.

- Dużo „zawdzięczam” Jarosławowi Kaczyńskiemu - ironizuje Ewa Godlewska-Jeneralska. - Najpierw był czas, żeby urodzić dziecko, a potem żeby się wyprowadzić w miejsce, które się kocha. W moim wypadku absolutnie... dobra zmiana.

Ekipa z PiS, mąż poseł z SLD

Pierwsze kroki stawiała jako reporterka, później była prezenterką i wydawcą. Zaczynała w Wiadomościach w TVP1. Do Panoramy zaprosił ją Sławomir Zieliński, jeden z prezenterów programu. - Wyciągnął mnie z Wiadomości, całe życie będę mu za to wdzięczna - wspomina. Przekonuje, że pracowała w telewizji z dużym zaangażowaniem. - To była moja pasja, dziś to wiem na pewno. Ale po 30 latach czułam już zmęczenie pracą po 16 godzin dziennie.

Do porzucenia dotychczasowego stylu życia skłoniły ją roszady w mediach publicznych. W latach 2005-2007, czyli za rządów PiS, była w związku z posłem SLD, co nie było mile widziane u jej mocodawców. - Los chciał, że zaszłam w ciążę i nie byli w stanie mnie usunąć - mówi pani Ewa.

Czytaj więcej:

  • Decyzja o odejściu z telewizji w niej dojrzewała
  • Jak zrodził się pomysł na agroturystykę?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.