Marzena Sutryk

Europejskie Centrum Solidarności, czyli o tym, jak rodziła się wolność

Europejskie Centrum Solidarności, czyli o tym, jak rodziła się wolność
Marzena Sutryk

Projekt Muzeum Solidarności „Polskie drogi do wolności” w Gdańsku zrodził się w marcu 1998. Dziś, na terenie dawnej stoczni, na dwóch kondygnacjach, można oglądać ogromną ekspozycję.

ECS znajdziecie przy placu Solidarności 1 w Gdańsku, obok stoi pomnik Poległych Stoczniowców 1970. Tu przekracza się bramę Stoczni Gdańskiej i trafia do imponującego nowego budynku, w którym znajduje się m. in. stała ekspozycja. To ona jest sercem siedziby ECS; wystawa jest dedykowana historii Solidarności i ruchów opozycyjnych, które doprowadziły do przemian demokratycznych w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W ECS są także organizowane wystawy czasowe oraz spotkania. Tak jak np. w najbliższą niedzielę, w ramach upamiętnienia rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.