Dziwny jest ten świat. Złoty czas

Czytaj dalej
Marek Kęskrawiec

Dziwny jest ten świat. Złoty czas

Marek Kęskrawiec

Kraków ma ostatnio doskonałą passę zarówno w sprawach ducha, jak i ciała. Najpierw arcybiskup Marek Jędraszewski zwolnił pracownice biura prasowego kurii. Potem doprecyzował, że nie wszystkie, ale tylko trzy z pięciu. Łaskawie zostawił dwie, bo miały mężów i tworzyły przykładne rodziny. Na bruk poszły zaś matki samotnie wychowujące adoptowane dzieci. Do sądu pracy te panie nie pójdą, bo w kurii pracowały na śmieciówkach, a jakże.

Nie wiem, kto doradza metropolicie, ale jeśli prawdą jest, iż prym na Franciszkańskiej 3 wiedzie dziś przywieziona z Poznania (przez Łódź) asystentka, to ja się już niczemu nie dziwię. Kuria stała się oblężoną twierdzą, do której trafiają jedynie ściśle wyselekcjonowane poglądy. I nawet księżom ciężko się tam dostać.

Władza świecka również ma pod Wawelem złoty czas. Oto okazało się, że zasłużony w walce z mafią vatowską Marian Banaś, szef Najwyższej Izby Kontroli, wynajął kamienicę w Krakowie słynnemu sutenerowi, gdzie zorganizowano hotel „na godziny”, czyli po prostu dom schadzek. Wybraniec PiS, który stoi na czele jednej z najpotężniejszych instytucji strzegących prawa, zrobił interes z obwieszonym złotą biżuterią przestępcą, terroryzującym na dodatek lokatorów innej kamienicy, w której mieszka. Żeby było śmieszniej, oficjalne wpływy z wynajmu były tak rażąco niskie, że wzbudziły zdumienie wielu pośredników.

Ciekawe, co na te wyczyny szefa NIK-u krakowscy liderzy prawicy: Ryszard Terlecki, Małgorzata Wassermann, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin, no i oczywiście Andrzej Duda. Na razie milczą. Nie dziwię się. Przecież nie ma o czym mówić, to w końcu tylko kolejna prowokacja obcych narodowo mediów.

Marek Kęskrawiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.