jpl/pak

Działo się w regionie

20-latek, który był jednym ze sprawców porwania w Bydgoszczy, usłyszał już zarzuty. Fot. materiały policji 20-latek, który był jednym ze sprawców porwania w Bydgoszczy, usłyszał już zarzuty.
jpl/pak

Próby wyłudzeń, wybuch butli z gazem, porwanie.

Bydgoszcz

Sceny jak z filmu. Wywieźli go do lasu, kopali grób, kazali się rozebrać do naga

W poniedziałek (05.09) późnym popołudniem do 19-letniego mężczyzny, który stał przy ulicy Łowickiej podjechał ford, w którym siedziały cztery osoby, a wśród nich jego znajomy. Młody mężczyzna wsiadł do środka.Kierowca ruszył w stronę Starego Fordonu.
Gdy auto przejechało most fordoński, mężczyzna, który zaprosił młodego człowieka do auta, zażądał od niego telefonu komórkowego grożąc pobiciem. Pokrzywdzony oddał mu telefon i portfel. Następnie mężczyzna kazał mu zakryć oczy, tak, aby nie widział, dokąd jedzie. W lesie między Bydgoszczą a Toruniem sprawcy kazali 19-latkowi wsiąść do bagażnika, po czym jechali dalej. Po kilkudziesięciu minutach, sprawcy przesiedli się razem z pokrzywdzonym do drugiego pojazdu. Tym razem kierowcą był już jego znajomy, a sam pokrzywdzony leżał z tyłu na podłodze samochodu. W ten sposób dojechali do lasu w pobliżu Solca Kujawskiego, gdzie kazali mu wyjść z auta.
Jeden z nich zaczął kopać dół strasząc pokrzywdzonego. W pewnym momencie sprawcy zrezygnowali i poszli z porwanym w głąb lasu, gdzie zmusili chłopaka, by rozebrał się do naga. Tam go zostawili, zabierając jego rzeczy.

19-latek, biegnąc przez las, dotarł do pobliskiego domu, skąd została wezwana pomoc. Na miejsce przyjechali policjanci.
Wspólna praca funkcjonariuszy przyczyniła się do namierzenia i zatrzymania 20-latka. - Znajomy pokrzywdzonego jest dobrze znany policjantom. Na swoim koncie ma już różnego rodzaju przestępstwa - informuje podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. - Śledczy z Fordonu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut rozboju, pozbawienia wolności, zmuszenia groźbą do określonego zachowania oraz kierowania pojazdem nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień. Za te przestępstwa może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Teraz policjanci ustalają, kim były pozostałe osoby biorące udział w tym zdarzeniu.

Powiat nakielski

Potrącenie pieszego na pasach. 41-letni poszkodowany jest w ciężkim stanie

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło we wtorek wieczorem - około godz. 22.30 w Ślesinie (powiat nakielski) przy ul. Nakielskiej. Tam 22-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, jadący osobowym hyundaiem, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę. 41-letni mieszkaniec gminy Nakło z rozległymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy. Kierowca hyundaia był trzeźwy.

Bydgoszcz

Kolejne próby oszustw „na policjanta”

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia i Fordonu prowadzą sprawy wtorkowych prób wyłudzeń metodą „na policjanta CBŚP”. W pierwszym przypadku, dzięki czujnej reakcji rodziny, udało się zablokować możliwość wypłaty przez oszustów 39 tysięcy złotych, które 80-letni pokrzywdzony przelał na wskazane przez sprawców konto. W drugim przypadku, tak samo jak w pierwszym, sprawcy posłużyli się pretekstem zabezpieczenia oszczędności przed utratą. Mężczyzna po otrzymaniu telefonu od oszustów, zgodnie z ich poleceniami poszedł do banku. Jednak tam w obecności pracowników skontaktował się z dyżurnym bydgoskiej komendy. Dzięki temu udało się udaremnić wyłudzenie.

Brodnica

Wybuch butli z gazem - cztery osoby ranne

Jak relacjonowali świadkowie zdarzenia - najpierw było słychać huk, po chwili wybuchł pożar. We wtorek przed północą w jednym z budynków przy ul. Nowa Kolonia w Brodnicy wybuchła butla z gazem. W wyniku wybuchu cztery osoby trafiły do szpitali. Kolejnych kilkanaście trzeba było ewakuować.

Bydgoszcz

Nastolatki ukradły kobiecie 5 złotych

Dwie 14-latki zostały zatrzymane po tym, jak w poniedziałek wieczorem groziły pobiciem i okradły kobitę stojącą na przystanku przy ul. Okrzei w Bydgoszczy. Zabrały jej 5 złotych. Dziewczęta szybko wpadły w ręce policji.

jpl/pak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.