Działo się w regionie: śmiertelny wypadek i złodziej ukryty w piecu kaflowym

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Joanna Pluta

Działo się w regionie: śmiertelny wypadek i złodziej ukryty w piecu kaflowym

Joanna Pluta

Taki był piątek w regionie.

Okolice Torunia

Motocyklista zginął w starciu z ciągnikiem

Wczoraj przed południem w Obrowie (pow. toruński) na DK nr 10 doszło do śmiertelnego wypadku. Kierujący ciągnikiem rolniczym 58-latek jadąc w kierunku Torunia skręcał w ul. Polną. Wtedy w maszynę rolniczą podwieszoną do ciągnika uderzył 35-letni motocyklista. Ten ostatni zginął na miejscu.

Okolice Golubia-Dobrzynia

Potrącił pieszego i uciekł

Policjanci z Golubia-Dobrzynia szukają sprawcy wypadku, do którego doszło wczoraj nad ranem. Ok. godz. 5 w miejscowości Skępsk kierowca pojazdu (marka nie jest ustalona) potrącił śmiertelnie 33-letniego pieszego i odjechał. Kto ma informacje na ten temat jest proszony o kontakt z policją.

Grudziądz

Z piwnic kradł między innymi słoiki z ogórkami. Przed policją ukrył się w... piecu kaflowym

Wczoraj policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 25-letniemu mieszkańcowi Grudziądza. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów za dwa włamania do piwnic w sierpniu tego roku. 25-latek z pierwszej piwnicy ukradł elektronarzędzia o wartości 300 zł. Z drugiej natomiast damską odzież i słoiki z ogórkami. W tym przypadku zawiadamiający określił stratę na 90 zł. Grudziądzanin został zatrzymany w czwartek. Funkcjonariusze ustalili jego miejsce zamieszkania i rano zapukali do jego drzwi. W mieszkaniu przebywała jego rodzina, mężczyzny nie było. Funkcjonariusze byli jednak dociekliwi i w końcu znaleźli 25-latka, który ukrył się przed nimi w nieczynnym piecu kaflowym. Za przestępstwa, które popełnił grozi mu teraz nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Okolice Lipna

Dwa pościgi jednego dnia

Funkcjonariusze lipnowskiej policji musieli w czwartek dwa razy ścigać kierowców. Najpierw chcieli zatrzymać do kontroli motocyklistę, który w terenie z ograniczeniem prędkości do 70 km na godz. jechał 122 km na godz. Mężczyzna uciekł. Gdy funkcjonariusze go złapali okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Później policjanci ścigali też kierowcę skody. Po zatrzymaniu okazało się, że 35-latek ma 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Cała Polska

Trwa akcja „Bezpieczny weekend”

Policjanci w całej Polsce zaczęli akcję „Bezpieczny weekend”, która potrwa do niedzieli. To ostatni weekend wakacji, dlatego na drogach pojawi się więcej podróżnych niż zwykle. W całej Polsce można się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości, a także większej liczby patroli. Policjanci będą też sprawdzali czy podróżujący samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa i w jaki sposób są przewożone dzieci.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.