Dyrektor Zbigniew A. molestował uczennice? Śledczy nie wznowili starej sprawy ze szkoły w Swarzędzu

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Łukasz Cieśla

Dyrektor Zbigniew A. molestował uczennice? Śledczy nie wznowili starej sprawy ze szkoły w Swarzędzu

Łukasz Cieśla

Zbigniew A., były już dyrektor poznańskiego Zespołu Szkół Elektrycznych nr 2, jest podejrzany o molestowanie uczennic w Poznaniu. Nastolatki miał także krzywdzić ponad dekadę temu, kiedy był nauczycielem geografii w ponadgimnazjalnej szkole w Swarzędzu. Ale tamta sprawa do tej pory nie została wznowiona przez prokuraturę.

Obecną sprawę Zbigniewa A. prowadzi Prokuratura Rejonowa Poznań Grunwald. Odwołany dyrektor na razie jest podejrzany o molestowanie dwóch uczennic. Z naszych ustaleń wynika, że niebawem może usłyszeć zarzuty za molestowanie innych uczennic z Poznania.

Ale już przed laty, gdy pracował w Swarzędzu, pojawiły się skargi tamtejszych uczennic, że je molestował. Zastrzeżenia wyjaśniała wówczas prokuratura Poznań - Wilda. W 2007 roku umorzyła postępowanie.

– Tamto śledztwo do tej pory nie zostało podjęte przez prokuraturę wyjaśniającą obecną sprawę. Trwa jeszcze analiza czy w ogóle można wznowić dawną sprawę ze Swarzędza. Należy zbadać czy karalność tamtych czynów się przedawniła

– podkreśla Magdalena Mazur-Prus, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Łukasz Cieśla

Zajmuję się głównie sprawami kryminalnymi, śledztwami, prokuraturą i procesami sądowymi. Chętnie podejmuję również inne, ciekawe i kontrowersyjne tematy. Czasami piszę o polityce. Jestem współautorem reportaży telewizyjnych w "Superwizjerze TVN".

Wychodzę z założenia, że najciekawsi są ludzie i fakty.

W "Głosie Wielkopolskim" swoje pierwsze teksty opublikowałem jeszcze jako student, latem 2003 roku. Prywatnie jestem pasjonatem sportu pod różnymi postaciami, podróży i Gruzji, do której jeżdżę od kilkunastu lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.