Dyrektor wydawał za dużo? Kontrola w I LO w Szczecinku

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Dyrektor wydawał za dużo? Kontrola w I LO w Szczecinku

Rajmund Wełnic

Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku wydał na dodatki motywacyjne dla nauczycieli blisko 90 tysięcy złotych więcej niż mógł - twierdzi audytor, ktory skontrolował szkołę. Starosta zawiadomił Regionalnę Izbę Obrachunkową o możliwości naruszenia dyscypliny finansowej.

Finanse dużego ogólniaka zostały dokładnie prześwietlone przez audytorów i wnioski nie są dla Jerzego Kani, dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. księżnej Elżbiety za wesołe.

Audytor sprawdził prawidłowość naliczania i wydawania 5-procentowego odpisu na dodatki motywacyjne dla wyróżniających się nauczycieli.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.