Paweł Gzyl

Dwanaście poczytnych książek czeka na ulicach na czytelnika

Tego nie wolno przegapić: akcja Czytaj PL potrwa do końca listopada Fot. Archiwum Tego nie wolno przegapić: akcja Czytaj PL potrwa do końca listopada
Paweł Gzyl

Literatura. Rozpoczęła się tegoroczna edycja akcji Czytaj PL. W jej ramach można w ciągu najbliższego miesiąca ściągnąć za darmo cyfrowe wersje popularnych książek.

W ramach akcji Czytaj PL w pięciuset miastach Polski na siedmiu tysiącach nośników rozmieszczonych na przystankach, w bibliotekach i innych instytucjach kultury znalazły się kody QR dające dostęp do bestsellerów książkowych. Wystarczy go zeskanować - i już można cieszyć się darmowymi e-bookami i audiobookami.

- Najpierw wysyłamy do różnych wydawnictw zapytanie o to, jakie książki mogłyby udostępnić bezpłatnie w ramach akcji Czytaj PL. Kiedy dostajemy od nich listę tych pozycji, wybieramy te, które nas najbardziej interesują. Ważne są tu nie tylko względy merytoryczne, ale także to, aby oferta była jak najbardziej wszechstronna, ponieważ chcemy trafić do różnych grup czytelniczych. Książki zapewnia nasz partner - Woblink - w oparciu o swe relacje z wydawnictwami. My nie płacimy za nie - wyjaśnia Edyta Krzysiak z Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest współautorem akcji.

Czytaj więcej:

  • Tak jak w ubiegłym roku kampanię Czytaj PL uzupełnia akcja „Upoluj swoją książkę”. O co w niej chodzi?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.