Karolina Rokitnicka

Duży sukces na Mistrzostwach Świata w Baku

Artur Zakrzewski z burmistrzem Kowalewa Andrzejem Grabowskim (z lewej) i przewodniczącym rady Jerzym Orłowskim. Fot. UM Artur Zakrzewski z burmistrzem Kowalewa Andrzejem Grabowskim (z lewej) i przewodniczącym rady Jerzym Orłowskim.
Karolina Rokitnicka

Mieszkaniec Nowego Dworu Artur Zakrzewski zajął siódme miejsce na Zawodach Pucharu Świata w skokach na trampolinie w Baku w Azerbejdżanie.

Artur jest podopiecznym klubu AZS-AWF Poznań. Na swoim koncie ma liczne sukcesy.Ma klasę Mistrzowską Międzynarodową i jest reprezentantem kadry narodowej Polskiego Związku Akrobatyki Sportowej. W skokach synchronicznych w 2014 roku na Mistrzostwach Świata w Daytona Beach w USA wraz z Tomaszem Adamczykiem zajęli trzecie miejsce. W ubiegłym roku burmistrz Kowalewa przyznał mu nagrodę za osiągane sukcesy.

Kilka dni temu Artur zaliczył udany start na zawodach w Azerbejdżanie, gdzie zajął siódme miejsce. To najwyższe jego najwyższe osiągnięcie indywidualne w karierze. Miał szansę na wyższą lokatę, jednak spadł z trampoliny. Podczas kwalifikacji zdobył nagrodę za najlepsze wykona- nie układu obowiązkowego. Trzech pozostałych Polaków biorących udział w mistrzostwach uplasowało się poniżej miejsca 30.

- Jestem bardzo szczęśliwy z moich osiągnięć. Finał na Pucharze Świata to nie byle co, mimo iż nie poszedł zbyt dobrze, awansowałem na 7 pozycję. Mało tego zostałem uhonorowany za najlepsze wykonanie ze wszystkich zawodników. I pomyśleć że niedawno byłem jednym z gorszych - napisał Zakrzewski na swoim profilu na Facebooku.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym oraz przygotowywaniem relacji czy przeprowadzaniem interwencji w sprawach ważnych dla Czytelników. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura oraz politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie niezgłębione, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, podczas których przygotowuję informacje o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się tworzyć informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.