Jakub Nowak

Drogowy „koszmarek” zmieni się w rondo!

Jakub Nowak

Skrzyżowanie ulic Piłsudskiego, Staszica oraz Zielonogórskiej w Nowej Soli przerobione zostanie na rondo. Prace właśnie się rozpoczęły.

- Bardzo dobre posunięcie! - cieszy się pan Łukasz, który choć nie pochodzi z Nowej Soli, to często odwiedza nasze miasto. Sam uważa się za w miarę dobrego kierowcę, jednak przyznaje, że nowosolskie skrzyżowanie w okolicach Gedii Poland pozostawia wiele do życzenia. - Wiem, że są znaki, ale osoby spoza miasta mają prawo być nieco zdezorientowane - zaznacza.

Jak poinformowało niedawno miasto, wiele wskazuje dziś na to, że wspomniane przez pana Łukasza kłopoty już niedługo powinny przejść do historii.

Po latach oczekiwań, w końcu rozpoczęły się bowiem konkretne prace, związane z budową na tym skrzyżowaniu ronda. Roboty mają ruszyć już na dniach. - Chodzi o rozbiórkę wysepki na ulicy Piłsudskiego - informuje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu. Jak się dowiedzieliśmy, na początku zlikwidowany zostanie jeden pas ruchu dla skrętu w lewo, z ul. Piłsudskiego w ulicę Staszica. Już po świętach ruszą w tym miejscu dalsze prace. Od 4 kwietnia przejezdny będzie odcinek z ul. Piłsudskiego na Zielonogórską (i w drugą stronę), a także z Zielonogórskiej w Staszica. Nieprzejezdne będą jednak odcinki: Staszica-Zielonogórska, Staszica-Piłsudskiego oraz Piłsudskiego-Staszica. Warto zaznaczyć, że pomimo prac obydwa wjazdy na stację paliw w tym etapie będą przejezdne.

Władze miasta nie ukrywają przy okazji tej inwestycji swojej satysfakcji. - Jeden z większych „koszmarków komunikacyjnych” naszego miasta do końca czerwca przejdzie do historii - komentuje wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Przypomnijmy: inwestycja prowadzona jest przez właściciela Dozametu. Nowe rondo oraz generalnie „ucywilizowanie” wjazdu na ten teren, było od lat podstawowym warunkiem magistratu na wydanie zgody na budowę w tej okolicy dwóch obiektów o powierzchni 2.000 m2. Warto zaznaczyć, że budowa pierwszego marketu powinna ruszyć już niebawem. - Na pierwszy ogień idzie teren obok stacji paliw „Shella”. Na prawie dwuhektarowej działce powstanie market budowlany „Mrówka” - informuje J. Milewski.

Na koniec warto także dodać, że wspomniane wyżej prace to być może dopiero początek większych planów. Jak pisaliśmy już na naszych łamach, miasto ma także gotową koncepcję budowy drogi przez teren byłego Dozametu, aż do ulicy Brzozowej. Czy do tego dojdzie? Do tematu wrócimy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.