Hanna Walenczykowska

Drogowcy przygotowują się do przebudowy ulicy Kujawskiej

Na ulicy Kujawskiej rozpoczęto już prace związane z realizacją jej przebudowy oraz budowy trasy tramwajowej. Drogowcy przed oddaniem inwestorowi terenu Fot. Dariusz Bloch Na ulicy Kujawskiej rozpoczęto już prace związane z realizacją jej przebudowy oraz budowy trasy tramwajowej. Drogowcy przed oddaniem inwestorowi terenu budowy oczyszczają go z dziko rosnących krzaków i drzew. Odsłonięto też schody prowadzące na taras.
Hanna Walenczykowska

Drogowcy wycinają krzaki i drzewa oraz wyłaniają wykonawcę przybudowy ulicy Kujawskiej. ADM przygotował domy do wyburzenia.

Bydgoscy drogowcy od kilku dni oczyszczają teren przeznaczony pod rozbudowę ulicy Kujawskiej oraz budowę trasy tramwajowej. Właśnie wycinane są ostatnie krzaki i drzewa.

Najpierw rozstrzygną przetarg

- Następnie wyburzone zostaną kamienice znajdujące się w pobliżu ronda Bernardyńskiego oraz ronda Kujawskiego - wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Kiedy rozpoczną się prace rozbiórkowe trudno dziś rozstrzygnąć, ponieważ zależą one od pogody oraz od wyniku przetargu, który się jeszcze toczy. Przetarg ma wyłonić głównego wykonawcę przebudowy ulicy Kujawskiej i trasy tramwajowej. Termin składania wniosków upłynął 6 października. ZDMiKP jest nadal w trakcie analizowania dokumentów złożonych przez zainteresowane realizacją tej niemałej inwestycji firmy.

w dalszej części artykułu:

  • plany przebudowy Kujawskiej - co się zmieni?
  • kiedy rozpoczną się prace?
  • ile kosztować będą prace związane z realizacją inwestycji?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.