Sławomir Bromboszcz

Dostali pieniądze na dom seniora, zajezdnię i przedszkole. Czy będą chętni do budowy?

Udało się już wykonać wodny plac zabaw przy basenie. Można się w nim będzie pluskać od ostatniego weekendu czerwca Fot. Sławomir Bromboszcz Udało się już wykonać wodny plac zabaw przy basenie. Można się w nim będzie pluskać od ostatniego weekendu czerwca
Sławomir Bromboszcz

Gmina Libiąż otrzyma 5,4 mln zł z funduszy europejskich na kontynuację rewitalizacji miasta wzdłuż ulic Piłsudskiego, 1 Maja i Górniczej, czyli od dworca kolejowego po kopalnię „Janina”. Środki te wykorzystane zostaną na sfinansowanie sześciu ważnych dla mieszkańców inwestycji. Jest tylko jedno pytanie - czy znajdą się firmy chętne realizować te plany?

Umowę o dofinansowanie projektu w miniony czwartek podpisali Jacka Latko, burmistrz Libiąża i Grzegorz Lipiec, członek zarządu województwa małopolskiego.

- Bardzo się cieszę, że udało się pozyskać te środki. Sami nie zrealizowalibyśmy tych inwestycji szybko - podkreśla Jacek Latko.

Dom seniora i przedszkole

Jedną z najważniejszych inwestycji jest przystosowanie budynku dworca kolejowego do potrzeb dziennego domu pobytu dla osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek musi przejść kapitalny remont. Odnowiona zostanie elewacja, przebudowany dach i kominy, wymienione instalacje, podłogi, okna i drzwi. Powstaną nowe łazienki i podjazdy dla wózków. Do budynku prowadzić będzie nowy chodnik. Przy nim staną ławki.

- Na takie miejsce czekali seniorzy z naszej gminy, których w przyszłości będzie coraz więcej - mówi Jacek Latko. Wzorowano się m.in. na Makowie Podhalańskim, gdzie podobnie zaadaptowano dworzec.

Czytaj więcej:

  • Gdzie powstaną oddziały przedszkolne z oddziałami integracyjnymi?
  • Kiedy zakończą się inwestycje realizowane w ramach dofinansowania?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Sławomir Bromboszcz

Dziennikarz Gazety Krakowskiej oraz portalu gazetakrakowska.pl. Redaktor tygodnika "Małopolska zachodnia" oraz serwisu chrzanow.naszemiasto.pl. Pasjonat ekonomii, literatury oraz muzyki. Propagator turystyki rowerowej oraz pieszej. Z wykształcenia ekonomista.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikpolski24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.