Maciej Czerniak, SZ

Dopalacze, anaboliki i Viagra w kopertach. Przejęli je celnicy

Celnicy twierdzą, że nielegalne substancje, w tym anaboliki, leki na potencję i dopalacze coraz częściej trafiają do Polski z krajów azjatyckich: z Chin Fot. Archiwum PPG Celnicy twierdzą, że nielegalne substancje, w tym anaboliki, leki na potencję i dopalacze coraz częściej trafiają do Polski z krajów azjatyckich: z Chin - w tym z Hongkongu oraz z Indii.
Maciej Czerniak, SZ

W sieci kwitnie handel dopalaczami i lekami, ale to nie znaczy, że produkty dotrą do odbiorców. Tylko w tym roku funkcjonariusze celni przechwycili listy z pochodnymi morfiny, tabletkami na erekcję i poronnymi.

48 sztuk specjalistycznego leku stosowanego w leczeniu uzależnienia od opioidów i alkoholu znajdowało się w przesyłkach nadanych z zagranicy do Polski.

Towar w drodze do odbiorcy mieszkającego na terenie Kujawsko-Pomorskiego na początku roku przejęli funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Od początku tego roku w trakcie rewizji przesyłek pocztowych do magazynów celnych trafiły łącznie 44 specjalistyczne i nieosiągalne w Polsce leki oraz między innymi dopalacze (12 kapsułek).

Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy wylicza rodzaje przechwyconych nielegalnych specyfików: - 12 sztuk leków poronnych, 10 sztuk leków stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji i między innymi 10 sztuk środków pochodnych morfiny.

Jakie substancje i skąd nielegalnie trafiły do Polski? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Maciej Czerniak, SZ

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.