Maciej Czerniak, SZ

Dopalacze, anaboliki i Viagra w kopertach. Przejęli je celnicy

Celnicy twierdzą, że nielegalne substancje, w tym anaboliki, leki na potencję i dopalacze coraz częściej trafiają do Polski z krajów azjatyckich: z Chin Fot. Archiwum PPG Celnicy twierdzą, że nielegalne substancje, w tym anaboliki, leki na potencję i dopalacze coraz częściej trafiają do Polski z krajów azjatyckich: z Chin - w tym z Hongkongu oraz z Indii.
Maciej Czerniak, SZ

W sieci kwitnie handel dopalaczami i lekami, ale to nie znaczy, że produkty dotrą do odbiorców. Tylko w tym roku funkcjonariusze celni przechwycili listy z pochodnymi morfiny, tabletkami na erekcję i poronnymi.

48 sztuk specjalistycznego leku stosowanego w leczeniu uzależnienia od opioidów i alkoholu znajdowało się w przesyłkach nadanych z zagranicy do Polski.

Towar w drodze do odbiorcy mieszkającego na terenie Kujawsko-Pomorskiego na początku roku przejęli funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Od początku tego roku w trakcie rewizji przesyłek pocztowych do magazynów celnych trafiły łącznie 44 specjalistyczne i nieosiągalne w Polsce leki oraz między innymi dopalacze (12 kapsułek).

Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy wylicza rodzaje przechwyconych nielegalnych specyfików: - 12 sztuk leków poronnych, 10 sztuk leków stosowanych w leczeniu zaburzeń erekcji i między innymi 10 sztuk środków pochodnych morfiny.

Jakie substancje i skąd nielegalnie trafiły do Polski? Czytaj w dalszej części artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Maciej Czerniak, SZ

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.