Marek Długopolski

DOM-BUD nie zwalnia tempa. Nowe inwestycje w atrakcyjnych i lubianych lokalizacjach

W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach Fot. DOM-BUD W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach na osiedlu Piastów. Przy ul. Powstańców już stoi budynek A, a do końca września 2022 r. ma być gotowy jego brat-bliźniak
Marek Długopolski

5200 wzniesionych domów i mieszkań, a także 15 tysięcy zadowolonych ich właścicieli, 320 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej oddanej w ręce klientów oraz liczne nagrody i prestiżowe wyróżnienia dla firmy – oto dorobek DOM-BUD M. Szaflarski Spółka Jawna. Jeden z największych i najważniejszych inwestorów na krakowskim rynku nieruchomości działa już ponad 30 lat. I nie zwalnia tempa!

- Od początku dbamy o najwyższy standard realizowanych przez nas inwestycji – zapewniają przedstawiciele spółki. I to właśnie szczególnie cenią klienci, wybierając mieszkania i domy wznoszone przez krakowskiego dewelopera. Jednak DOM-BUD, który wciąż jest rodzinnym biznesem, nie tylko buduje, ale również zarządza i administruje nieruchomościami. - Dziękujemy wszystkim za zaufanie – podkreślają przedstawiciele spółki.

Kraków - boom mieszkaniowy nie słabnie

Kilkanaście ostatnich pandemicznych miesięcy, pełnych niepokoju i niepewności, nie należało do najłatwiejszych dla polskiej gospodarki. Kto w tym czasie nie zwolnił tempa, nie zaniechał budowy, ten zyskał i umocnił się na rynku. W ten sposób budownictwo stało się jedną z branż, która napędza polską gospodarkę - tak doskonałych wyników już dawno nie notowano.

DOM-BUD wykorzystał tę szansę. Nie tylko ukończył już rozpoczęte inwestycje, ale także postawił na nowe wielorodzinne budynki. To dzięki temu może dzisiaj oferować w Krakowie atrakcyjne mieszkania w świetnych lokalizacjach.

W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach
DOM-BUD Już z daleka widać charakterystyczne czarne linie – pionowe i poziome – przecinające się pod kątem prostym. I trzy podstawowe kolory – czerwony, niebieski i żółty. Oczywiście jest też biel, czerń i szarość. Budynki przy ul. Glogera o prostej, wręcz ascetycznej bryle, są eleganckie i nowoczesne. To mieszkanie w stylu Pieta Mondriana!

Mieszkanie w stylu Mondriana

Dzieła Pieta Mondriana, a właściwie Pietera Cornelisa Mondriaana, inspirowane neoplastycyzmem znajdują się w Hadze, Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Nowym Jorku, ale też w Krakowie.

Gdzie? Choćby na Prądniku Białym. Wystarczy zerknąć na zespół budynków przy ul. Glogera, inwestycję realizowaną przez DOM-BUD M. Szaflarski. Już z daleka dojrzymy charakterystyczne czarne linie – pionowe i poziome – przecinające się pod kątem prostym. I trzy podstawowe kolory – czerwony, niebieski i żółty. Oczywiście jest też biel, czerń i szarość. Budynki o prostej, wręcz ascetycznej bryle, są eleganckie i nowoczesne.

Kolorystykę inspirowaną twórczością Mondriana bez trudu odnajdziemy również wewnątrz – na klatce schodowej i korytarzach. A w mieszkaniach? To już zależy od fantazji tych, którzy kameralne osiedle przy ul. Glogera wybiorą na miejsce do życia.

Co ono oferuje? - Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zapewnia inwestor. Na właścicieli czekają mieszkania od 32 do 93 metrów kwadratowych. Wszyscy, którzy wybiorą parter lub, ostatnią piątą kondygnację, będą mieli dla siebie również piękne tarasy (na pozostałych piętrach są balkony). Nie można też zapomnieć o lokatorskich komórkach, wózkowniach, rowerowniach oraz zamykanych boksach garażowych. To nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. A do tego sporo zieleni.

Gwarantujemy doskonałe warunki zarówno do przydomowego relaksu, jak i sportowych aktywności na świeżym powietrzu – zapewniają przedstawiciele DOM-BUD. Nic dodać, nic ująć.

W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach
DOM-BUD Świetnie prezentuje się również kompleks przy Meiera 16E

„Statek” przy Meiera

Świetnie prezentuje się również kompleks przy Meiera 16E. Dzieło Pracowni Architektonicznej „Perspektywa”, które wzniesiono w północnej części Krakowa, wygląda jak imponujący „statek wycieczkowy”, który na chwilę przycumował na Prądniku Białym. Wygodne lokum do życia odnajdą tutaj wszyscy, którzy poszukują mieszkań od 34 do 74 metrów kwadratowych.

To wymarzone miejsce zarówno dla singli jak i rodzin z dziećmi. Do każdego mieszkania – o czym przypomina DOM-BUD – przynależy przestronny balkon i loggia. – Widok z nich, szczególnie z wyższych pięter, pozwoli cieszyć się właścicielom niezwykłą panoramą Krakowa – zaznacza inwestor. Oczywiście są również rowerownie, wózkownie, komórki lokatorskie, a dla zmotoryzowanych miejsca postojowe wytyczone na dwukondygnacyjnym podziemnym garażu. Przed budynkiem, dosłownie parę kroków od klatek schodowych, powstanie zaś doskonale wyposażony plac rekreacyjno-zabawowy.

Blisko stąd do szkoły, przedszkoli i żłobka (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12, przedszkole „Bajkowy świat”, żłobek i przedszkole „Kubuś”), niedaleko znajdują się potężne kompleksy biurowo-biznesowe – Opolska Business Park, Capgemini, Tertium Business Park – oraz najlepsze krakowskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza i Politechnika Krakowska.

A jeśli ktoś nad atrakcje zurbanizowanego miasta woli być blisko natury? Zawsze może wybrać się np. do Parku Leśnego Witkowice. Kilkanaście hektarów zieleni na pewno pozwoli, choć na chwilę, uciec od zgiełku miasta. Poszukujący wytchnienia mogą wybrać się tu na niespieszny spacer lub rowerowy „maraton” na świeżym powietrzu.

Niedaleko stąd zarówno do centrum jak i do Nowej Huty. Już niedługo łatwo będzie wydostać się na północną obwodnicę Krakowa (trwa jej budowa). Mieszkanie w tej okolicy to świetna inwestycja, i to na lata!

W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach
DOM-BUD W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach na osiedlu Piastów

Nowa Huta – elegancka, nowoczesna i zielona

Okazuje się, że w Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach na osiedlu Piastów. Przy ul. Powstańców już stoi budynek A, a do końca września 2022 r. ma być gotowy jego brat-bliźniak.

Osoby, które szczególnie cenią ten rejon miasta, a jest ich coraz więcej, już teraz mogą wybierać w mieszkaniach od 31 do 65 m kw. Właściciele samochodów, oprócz przestronnego parkingu na zewnątrz, będą mogli zaparkować swoje cztery koła także w boksach garażowych znajdujących się na podziemnej kondygnacji. Oczywiście nie zapomniano również o komórkach lokatorskich, miejscach, gdzie można pozostawić wózki i rowery, a także specjalnym placu zabaw dla najmłodszych.

Na terenie osiedla – dla wygody mieszkańców - ma również powstać pawilon handlowo-usługowy. – Planowane są w nim sklepy, przedszkole oraz salon fryzjersko-kosmetyczny – przypomina deweloper. I tu nie brakuje terenów zielonych.

A co z dojazdem do centrum? Jeśli ktoś nie ma samochodu, albo nie chce zatruwać środowiska spalinami, zawsze może wybrać autobus lub tramwaj (już niedługo pętla tramwajowa znajdzie się kilkadziesiąt metrów od budynków). Wkrótce na osiedlu Piastów ma również „wyrosnąć” nowoczesny przystanek krakowskiej kolei aglomeracyjnej.

W Nowej Hucie również króluje minimalizm. Piękny, wyrazisty i oszczędny w formie. Mowa oczywiście o dwóch dziewięciopiętrowych wielorodzinnych budynkach
DOM-BUD Świetnie prezentuje się również kompleks przy Meiera 16E. Dzieło Pracowni Architektonicznej „Perspektywa”, które wzniesiono w północnej części Krakowa, wygląda jak imponujący „statek”, który na chwilę przycumował na Prądniku Białym

DOM-BUD - wpisany w krajobraz Krakowa

Inwestycje DOM-BUD już od lat wyróżniają się na deweloperskiej scenie Krakowa. Pomysłowe i stylowe. Świetnie zaprojektowane oraz zagospodarowane. Zawsze z myślą o mieszkańcach. Nic więc dziwnego, że cenią je nie tylko ci, którzy już w nich uwili rodzinne gniazdka, ale także… jurorzy prestiżowych regionalnych i ogólnopolskich konkursów.

Wspomnieć wypada, że w 2020 roku DOM-BUD został uhonorowany – nie pierwszy raz - prestiżowym Złotym Sokołem. Tytuł Krakowskiego Dewelopera Roku przyznaje Stowarzyszenie Budowniczych Domów i Mieszkań. Rok wcześniej Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, wyróżniły tytułem „Budowy Roku” inwestycję przy ulicy Głowackiego. W 2016 r. w konkursie tym nagrodzono „Zaczarowany Młyn” przy ul. Jana Kaczary, w 2014 r. kompleks budynków mieszkalnych przy ul. Franciszka Bohomolca, a w 2009 r. „Dom Hetmański” przy ul. Chodkiewicza. Powodem do dumy są również liczne nagrody, a także tytuły „Inwestycji Przyjaznej Mieszkańcom”, m.in. dla „Zaczarowanego Młynu”. DOM-BUD jest też członkiem Stowarzyszenia Budowniczych Domów i Mieszkań.

Inwestycje DOM-BUD nie tylko doskonale wpisują się w pejzaż Krakowa, ale mają też duszę.

Marek Długopolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.