Dobre smaki na dobry początek biesiadowania [PLEBISCYT]

Czytaj dalej
Fot. brak
Katarzyna Kachel

Dobre smaki na dobry początek biesiadowania [PLEBISCYT]

Katarzyna Kachel

Smaki Małopolski 2015. Nasz plebiscyt trwa. Wciąż mają Państwo wpływ na ostateczny kształt listy 27 najlepszych restauracji Krakowa. SMS-y można wysyłać do 28 września.

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":

Boczek jest glazurowany miodem. Chrupiący. I swojski. Z delikatnymi przegrzebkami oraz puree z jagód i jabłka tworzy połączenie wybuchowe. Eksplozję wzmacnia piklowana marchewka i pianka cytrynowa. Tak przemyślanego startera nie powstydziłby się nawet Hitchcock, bo po tak podanych w Zielonej Kuchni małżach św. Jakuba napięcie może tylko rosnąć.

I tak powinno się myśleć o przystawkach proponowanych w naszych plebiscytowych restauracjach. By rozpalały wyobraźnię i były zapowiedzią doskonałej kulinarnej podróży. Tak jak ślimaki po prowansalsku w Szarej, papryczki jalapeno w Manzanie czy roladki z bakłażana nadziewane serem provolone w Corleone.

Znam i takich, którzy dla ośmiornicy, podawanej na miły początek w ZaKładce, są w stanie pokonać kilkanaście kilometrów. Morskiemu drapieżnikowi towarzyszą pieczona papryczka i bretońskie salami.

Teraz czas na Państwa. Mogą Państwo wskazać swoich kulinarnych faworytów, których listę publikujemy obok. Na wybranych kandydatów do tytułu „Smaki Krakowa 2015” można głosować, wysyłając SMS-y, przez stronę www.dziennikpolski24.pl i za pośrednictwem aplikacji na portalu Facebook.

Jeżeli chcą Państwo wysłać SMS, mają Państwo czas do 28 września.

Wystarczy wpisać numer swojego kandydata. Jeden wysłany SMS to 10 punktów w plebiscycie na daną kandydaturę.

Głosowanie internetowe trwa do jutra, 21 września. Kapituła plebiscytu w terminie do 2 października wyłoni po trzy restauracje w każdej z kategorii. Przejdą one do III etapu plebiscytu. Wybierzemy w nim laureatów i przyznamy Grand Prix.

Zadecyduje ostatecznie kapituła, uwzględniając sumę głosów. Podejmując tę decyzję, będzie się kierować zasadą, zgodnie z którą o wyborze laureatów w 50 procentach decydować będą oddane głosy.

Katarzyna Kachel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.