Dobra karma przy Krupniczej, czyli świeżo, zdrowo i bezpretensjonalnie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Szozda/Polskapresse
Katarzyna Kachel

Dobra karma przy Krupniczej, czyli świeżo, zdrowo i bezpretensjonalnie

Katarzyna Kachel

Plebiscyt Smaki Krakowa 2015. Do 31 sierpnia to Państwo zgłaszacie restauracje, które mogą przejść do drugiego etapu konkursu. Jeśli uzasadnicie kandydatury w przekonujący sposób, macie szansę dołączyć do kapituły. Naszymi partnerami są Stary Kleparz oraz Unia Marketing&PR.

Kliknij w poniższy obrazek, aby wykupić dostęp do unikalnego albumu "Smaki Krakowa 2014":

Byli rozgarnięci. Przynajmniej na tyle, by zakładając Karmę kupić jeden z najlepszych ekspresów do kawy. Ziarna przez dwa lata sprowadzali z Anglii, cały czas szkoląc się w metodach parzenia i fascynując nowymi gatunkami. Pasja kawiarska doprowadziła do zakupu pieca i uruchomienia własnej palarni. I tak dziś, przy ulicy Krupniczej i św. Wawrzyńca, dostać można jedną z lepszych filiżanek małej czarnej w mieście.

„Do kawy koniecznie weźcie sobie deser, tartę z sezonowymi owocami lub naleśnik na słodko z bananem i syropem klonowym” – radzi pan Jacek, który zgłosił Karmę do plebiscytu. „Warto zamówić tu także humus, podawany z grzankami z pieczywa, które wypiekane jest na miejscu, oraz omlet z grillowanymi warzywami. Palce lizać”.

Karma dla pana Jacka to miejsce ważne także dlatego, że wegetariańskie, a nawet wegańskie. „Do tego menu zmienia się codziennie, a produkty są zawsze świeże i kupowane od okolicznych chłopów. To lubię”!

Karma zrodziła się z pasji i wiary, że tego typu miejsce jest na kulinarnej mapie Krakowa potrzebne. W ubiegłym roku lokal znalazł się wśród zwycięzców naszego plebiscytu. Jak będzie w tym?

Cel konkursu jest prosty. Chcemy po raz drugi wyróżnić i nagrodzić lokale, które mają mądrze przemyślaną, ale i zaskakującą kartę. Takie, które dbają o świetnej jakości produkty, zwracają uwagę na detale i potrafią zadziwić nowatorskimi rozwiązaniami. Te wierne tradycji, jak i takie, które traktują zaplecze kuchenne niczym laboratorium z prawdziwego zdarzenia.

Jeśli macie Państwo swoje ulubione restauracje, które chętnie polecilibyście znajomym, napiszcie nam o tym, uzasadnijcie swój wybór. Czekamy na propozycje. Zgłoszenia można wysyłać na adres [email protected] drogą elektroniczną: poprzez formularz dostępny na stronie internetowej www.dziennik polski24.pl, oraz listownie pod adresem: al. Pokoju 3, 31-548 Kraków z dopiskiem „Smaki Krakowa 2015”. Start – dziś, koniec pierwszego etapu – 31 sierpnia 2015 r. do godziny 10.59.59.

Na podstawie propozycji Czytelników i Internautów, kapituła dokona nominacji do II etapu – głosowania.

Restauracje możecie zgłaszać w 9 kategoriach:

W kapitule plebiscytu Smaki Krakowa 2015 zasiadają:

Anna Starmach - absolwentka francuskiej prestiżowej szkoły Le Cordon Bleu oraz jurorka MasterChefa,
Adam Chrząstowski - szef kuchni restauracji Ed Red,
Dominika Wójciak - zwyciężczyni 3 edycji programu MasterChef, autorka bloga kulinarnebezdroża.blogspot.com
Małgorzata Cetera-Bulka - Prezes Polska Press Oddział w Krakowie,
Małgorzata Nitek - z-ca Redaktora Naczelnego Dziennika Polskiego,
Czytelnik, który przesłał najciekawsze uzasadnienie kandydatury.

Katarzyna Kachel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.