Dobiegniew: Młodzież recytuje poezję napisaną w obozowej niewoli

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Agnieszka Drzewiecka

Dobiegniew: Młodzież recytuje poezję napisaną w obozowej niewoli

Agnieszka Drzewiecka

W ciągu 14 lat przez konkurs przewinęło się tysiąc uczniów z lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Oto laureaci tegorocznej edycji.

Już po raz 14. Muzeum Woldenberczyków zorganizowało Konkurs Recytatorski Poezji Obozu II C Woldenberg. Muzeum poprzez ten konkurs co roku rozpowszechnia wśród młodzieży poezję obozową. W tegorocznej edycji wiersze recytowało 45 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Laureatami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali: Julia Plaszczyk z SP im. Dziedzictwa Cystersów w Bierzwniku, Hanna Karalus z SP w Goszczanowie i Jakub Bartnicki z SP w Dobiegniewie.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Antoni Musiałowski z SP w Starym Kurowie, Stanisław Karalus z SP w Goszczanowie i Oliwia Szrankowska z SP w Bierzwniku.

Nagrodę specjalną Gloria Victis im. kapitana Konrada Majchrewskiego przyznano Kornelii Jóźwiak z SP w Ogardach, a nagrodę specjalną im. porucznika Zygmunta Pazdy przyznano Julii Plaszczyk z SP im. Dziedzictwa Cystersów w Bierzwniku.

Laureatami w kategorii gimnazjów zostali: Sebastian Mostowski z Gimnazjum nr 1 w Barlinku, Natalia Pawłów z Gimnazjum w Strzelcach Kraj., oraz Wiktoria Ratajczak i Julia Małecka z Gimnazjum w Krzyżu Wlkp.

Wyróżnienia w tej kategorii trafiły do: Klaudii Denis z Gimnazjum w Zwierzynie, Weroniki Stachowiak ze świetlicy środowiskowej w Międzychodzie, Julii Witkowskiej z zespołu szkół w Dobiegniewie oraz Aleksandry Darowskiej, uczennicy gimnazjum w Strzelcach Kraj.

W kategorii gimnazjów także przyznano nagrody specjalne. Nagrodę Gloria Victis im. kapitana Konrada Majchrewskiego przyznano Natalii Pawłów, nagrodę specjalną im. porucznika Zygmunta Pazdy przyznano Sebastianowi Mostowskiemu, a nagrodę specjalną organizatorów otrzymał Jan Bogdziewicz z Gimnazjum w Krzyżu Wlkp.

Nagrody ufundowali: Stowarzyszenie Woldenberczyków, Fundacja Woldenberczyków, starostwo powiatowe w Strzelcach, Anna Matuchniak - Krasuska, wnuczka Woldenberczyka, syn Woldenberczyka Andrzej Pazda i gmina Dobiegniew.

Agnieszka Drzewiecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.