Dla niektórych mieszkańców ten teren w centrum Zielonej Góry jest oazą zieleni. Czy zostanie zachowany? Czy będzie tu droga?

Czytaj dalej
Fot. Natalia Dyjas/Mariusz Kapała
Natalia Dyjas-Szatkowska

Dla niektórych mieszkańców ten teren w centrum Zielonej Góry jest oazą zieleni. Czy zostanie zachowany? Czy będzie tu droga?

Natalia Dyjas-Szatkowska

Na terenie po byłej fabryce mebli „Zefam” przy ul. Sienkiewicza ma być zrealizowana inwestycja. Tuż obok znajduje się dawne torowisko. Dziś porośnięte zielenią, mocno zadrzewione, ale i miejscami nieco zaniedbane, dla wielu okolicznych mieszkańców jest ważnym terenem. Buforem od ruchliwych ulic. Ci zielonogórzanie obawiają się, że powstanie tu droga, która pozbawi ich terenu rekreacyjnego.

Dużo pytań i wątpliwości mają zielonogórzanie, którzy mieszkają przy terenie zielonym graniczącym z ulicą Nową, Strzelecką i al. Słowackiego. Pojawiła się obawa, że na całej długości powstanie droga. Mieszkańcy mówią, że taka decyzja to pozbawienie ich zieleni. Gdyby tak się stało, to pod ich oknami znacząco wzrośnie ruch. Skończy się świeże powietrze, a zacznie smog. Są gotowi ukochanej zieleni bronić. Już raz występowali w tej sprawie na sesji rady miasta. Piszą listy, mówią, jak ważne jest to dla nich miejsce. Tu żyją jeże, wiewiórki, śpiewają ptaki… Teraz o terenie dyskutowali też w urzędzie, przy okazji wyłożenia do wglądu projektu planu miejscowego.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Natalia Dyjas-Szatkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.