Dieta fleksitariańska czyli elastyczny wegetarianizm.

Czytaj dalej
Materiał informacyjny CATERING DIETETYCZNY I OKOLICZNOŚCIOWY POŻARTY BOX

Dieta fleksitariańska czyli elastyczny wegetarianizm.

Materiał informacyjny CATERING DIETETYCZNY I OKOLICZNOŚCIOWY POŻARTY BOX

Dieta fleksitariańska to przede wszystkim dieta zbilansowana. To sposób odżywiania się prawidłowo, zdrowo, a jednocześnie nie rezygnowanie całkowicie z mięsa i produktów mięsnych. To model żywienia oparty na diecie wegetariańskiej ze sporadycznym spożyciem mięsa i ryb.

Wegetarianie często borykają się z problemem niedoboru witaminy B12 oraz kwasów tłuszczowych EPA i DHA, w diecie fleksitariańskiej eliminujemy ten problem dzięki okazjonalnemu spożywaniu mięsa i ryb.

Dietę fleksitariańską należy opierać na owocach i warzywach oraz produktach pochodzenia roślinnego, roślinach bogatych w białko jak np. fasola czy soczewica.

Zainteresowała Cię taka dieta? Chcesz dowiedzieć się więcej lub zamówić dietę? Możesz skorzystać z oferty naszego cateringu, który oferuje taką dietę jak i wiele innych.

CATERING POŻARTY BOX

Jesteśmy lokalnym i nowoczesnym cateringiem dietetycznym oraz okolicznościowym. Działamy w województwie pomorskim, od Wejherowa, przez Trójmiasto, Pruszcz Gdański, Tczew oraz okolice tych miast.

Przygotujemy dla Ciebie codzienną dietę dopasowaną do Twoich potrzeb oraz predyspozycji, ale również pomożemy zorganizować uroczystości domowe, firmowe, świąteczne itp.

Nasze diety: (każda dieta składa się z 5 posiłków)

Dieta zbilansowana - posiłki są pełnowartościowe i zbilansowane. Zawiera wykluczenie ryb oraz owoców morza.

Dieta zbilansowana z rybą - z różnorodnym menu, w której dodatkowo są ryby i owoce morza.

Dieta wegetariańska - zbilansowana dieta wykluczająca mięso, ryby oraz owoce morze. Dieta oparta na warzywach, w której znajdziesz również nabiał i jaja.

Dieta wegetariańska z rybą - bogata w witaminy i minerały, dzięki różnorodnemu menu warzywnemu z rybą, owocami morza, strączkami, nabiałem oraz jajami.

Dieta fleksitariańska - Dieta ta polega na ograniczeniu spożywania mięsa. Dieta ta głównie opiera się na warzywach i białku roślinnym, sporadycznie można spożywać mięso i jego przetwory. W wolnym tłumaczeniu pojęcie fleksitarian oznacza elastyczny wegetarianin.

Dieta z niskim indeksem glikemicznym - szczególnie polecana jest osobom z nadwagą, otyłością oraz chorym na cukrzycę i insulinoodporność. W diecie stosowane są produkty z niskim IG oraz ograniczone produkty ze średnim IG.

Dieta oczyszczająca - oparta jest gównie na warzywach i owocach. W diecie wykluczyliśmy mięso oraz jego przetwory, nabiał oraz gluten, sporadycznie pojawiają się strączki. W skład diety wchodzą dwa soki/koktajle/smoothie, zupy, sałatki, kaszotta itp. W diecie występują bezglutenowe kasze oraz pieczywo.

Lunch boxy i zestawy obiadowe:

Lunch box - składa się z 3 posiłków. Drugie śniadanie – koktajl, smoothie lub świeżo wyciskany sok, zdrowy i pożywny. Obiad – wyjęty z diety zbilansowanej. Podwieczorek – fit deser, sałatka bądź zupa.

Lunch box uczeń/student - składa się z 3 posiłków. Pierwsze śniadanie – kanapka, pyszna i różnorodna – codziennie inna! Drugie śniadanie – koktajl, smoothie lub świeżo wyciskany sok, zdrowy i pożywny. Obiad – domowy i zdrowy.

Zestaw obiadowy – w skład zestawu wchodzi obiad domowy z zupą.

Zestaw obiadowy wegetariański - w skład zestawu wchodzi wegetariański obiad z zupą.Odwiedź nasze media społecznościowe i zgarniaj rabaty nawet do 15%!

pozartybox.pl
FaceBook
Instagram


Nasz zespół na bieżąco sprawdza nowinki i badania na temat dietetyki, staramy się być na czasie!

Produkty dostarczane są do nas codziennie, oczywiste jest to, aby były świeże, ale również dlatego, że mówimy NIE jeżeli chodzi o marnowanie żywności, zamawiamy tyle na ile mamy zapotrzebowanie.

Używamy produktów najwyższej jakości, a pudełka w których otrzymujesz swoje posiłki mają atesty i nadają się do recyklingu.


Zapraszamy do kontaktu!

Catering dietetyczny i okolicznościowy Pożarty Box.

Adres: Ul. Wojciecha Kossaka 4
Pruszcz Gdański 83-000

E- mail: [email protected]

Tel.: 731 820 555
pozartybox.pl
Dieta fleksitariańska czyli elastyczny wegetarianizm.

Dieta fleksitariańska czyli elastyczny wegetarianizm.

Materiał informacyjny CATERING DIETETYCZNY I OKOLICZNOŚCIOWY POŻARTY BOX

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.