Dekoracja miasta na Światowe Dni Młodzieży powstanie za ponad 727 tysięcy złotych

Czytaj dalej
Fot. Wizualizacja: Komitet Organizacyjny ŚDM
Piotr Tymczak

Dekoracja miasta na Światowe Dni Młodzieży powstanie za ponad 727 tysięcy złotych

Piotr Tymczak

Przestrzeń miasta. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozstrzygnął przetarg na udekorowanie placów i ulic Krakowa z okazji ŚDM, które odbędą się w ostatnim tygodniu lipca.

Pielgrzymów powitają billboardy i tysiące flag. Potrzebne jest też oznakowanie informacyjne. Wszystko będzie kosztować ponad 727 tys. zł.

Na materiałach promocyjnych znajdzie się m.in. wizerunek papieża Franciszka oraz patronów ŚDM: św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny.


Autor: Joanna Urbaniec

Flagi oraz wielkie billboardy mają ozdabiać Kraków od czerwca do połowy sierpnia. Zostaną wykonane w czterech oficjalnych kolorach ŚDM: żółtym, białym, niebieskim i czerwonym.

Na terenie miasta pojawi się też 1500 tablic informacyjnych zamontowanych na słupach oświetleniowych. Ma być również 150 przenośnych punktów informacyjnych.

Potrzebnych będzie także 675 drogowskazów ułatwiających komunikację i orientację w terenie. Zostaną one ustawione w newralgicznych punktach i na skrzyżowaniach. Wyprodukowanych zostanie też 300 niebieskich rękawic wykonanych z pianki, które mają umożliwiać lepszą identyfikację wolontariuszy informacyjnych w tłumie. W specjalny sposób - tzw. standami (konstrukcjami z trzech ścian) - oznaczone zostaną ważne zabytki.

Przetarg dotyczący dekoracji na ŚDM podzielono na trzy części. Wygrały firmy: FPH Lux-Pol z Tychów (wykona pierwszą część, zaproponowała za to 486 tys. zł), Perfect Light z Krakowa (druga część, 61,8 tys. zł) i NewLook Advertising z Warszawy (trzecia część, 180 tys. zł).

ZIKiT uzasadnił, że wybrał tych wykonawców, bo ich oferty są najkorzystniejsze cenowo i mieszczą się w finansach, jakie zamawiający przeznaczył na wykonanie dekoracji.

Podstawą prawną do ogłoszenia przetargu była ustawa o szczególnych rozwiązaniach dotyczących organizacji wizyty papieża Franciszka w Polsce oraz ŚDM.

Piotr Tymczak

W Dzienniku Polskim pracuję pod ponad 20 lat.Piszę o sprawach miejskich związanych z Krakowem oraz o sporcie. Zajmuję się m.in. inwestycjami, komunikacją, samorządem. 


Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie i podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku moim marzeniem była praca w redakcji gazety. Spełniłem je przychodząc do redkacji Dziennika Polskiego i łącząc w niej pracę do działów miejskiego i sportowego.


Praca dziennikarska od lat zajmuje większość mojego czasu. W wolnych chwilach lubię czytać prasę i książki, oglądać mecze piłkarskie, spacerować po Krakowie, biegać i pływać. Interesuję się polityką, gospodarką, motoryzacją i sportem. Moim hobby jest moje ukochane miasto Kraków, jego historia i szukanie rozwiązań miejskich problemów, tak by wszytkim pod Wawelem żyło się lepiej. 

Komentarze

5
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Adam

Nie dajcie się prowokować przez niemiecką propagandę !!!
POLSKA PRESS SP Z O O (KRS: 0000002408, NIP: 5220103609, REGON: 012047699)
Tucci Diekmann Simone Anne Członek Rady Nadzorczej
Diekmann Axel Karl Członek Rady Nadzorczej
Diekmann Alexander Rudolf Członek Rady Nadzorczej

MLP

Kwota skromniutka, korzyści wizerunkowe dla miasta (nie kościoła) zapewne nieporównywalnie większe.

asdc

I po co wyrzucać tyle kasy w błoto. Niech sobie kościół to sam sfinansuje. Mają tyle kasy że nie wiedzą jak to przejeść ale ciemny lud dalej rzuca na tacę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.