Dorota Abramowicz

Decydujesz się na psa. Jakie niespodzianki cię czekają?

Decydujesz się na psa. Jakie niespodzianki cię czekają?
Dorota Abramowicz

Adoptując psa, miejmy świadomość, że przez pewne problemy musimy przejść razem. Na początku zagadką będzie zarówno jego zdrowie, jak i zachowanie. Często szczekający pies nie musi być agresywny - może dominują w nim geny psa stróżującego O tym, dlaczego zaproszenie do domu kundelka przypomina sięgnięcie do pudełka czekoladek, rozmawiamy z behawiorystką, hodowcą i trenerem psów Miriam Gołębiewską.

Przy takim pytaniu Amerykanie często odpowiadają cytatem ze znanego filmu, w którym Forrest Gump powiedział: „Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci się trafi”. Uważam, że cytat ten idealnie pasuje do sytuacji, gdy bierzemy do domu kundelka z ulicy. Przeważnie nie wiemy, jakie nadzienie zawiera nasza „czekoladka”. Przy czym może to być naprawdę początek bardzo smakowitej przyjaźni człowieka z psem.

Przy wyborze psa rasowego z grubsza wiemy, jakiego zachowania i trybu życia można się po nim spodziewać. Czy tworząc dom kundelkowi też możemy coś zaplanować, czy raczej idziemy na żywioł?

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Dorota Abramowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.