Dawid Podsiadło został „królem” Fryderyków

Czytaj dalej
Fot. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Paweł Gzyl

Dawid Podsiadło został „królem” Fryderyków

Paweł Gzyl

W minioną sobotę Dawid Podsiadło zgarnął sześć statuetek podczas tegorocznej gali Fryderyków. Uroczystość odbyła się tym razem w Katowicach i była transmitowana na żywo przez telewizję TVN.

W tym roku Fryderyki obchodzą swój jubileusz - bo po raz pierwszy nagrody Polskiej Akademii Muzycznej wręczona 25 lat temu. To było okazją do zamiany gali w trzydniowe święto muzyki, które odbyło się po raz pierwszy poza Warszawą - w Katowicach. W sobotę wieczorem rozdano statuetki w kategoriach muzyki rozrywkowej, w niedzielę odbył się koncert zaproszonych wykonawców z kręgu popu i rocka, a we wtorek wręczone zostaną nagrody w kategoriach muzyki poważnej.

- Uważam pomysł rozwinięcia Fryderyków w trzydniowe święto muzyki, w którym po kupieniu biletów mogła uczestniczyć „zwykła” publiczność, za bardzo udany. Tym bardziej, że gali i koncertom towarzyszyły dwudniowe warsztaty i spotkania dla ludzi z branży. Jestem tu na miejscu - i widzę, że to się sprawdza. Ludzie się ze sobą spotykają, rozmawiają i wymieniają doświadczenia. Tego przedtem nigdy nie było, bo wpadało się i wypadało tylko na galę - mówi nam Jarosław Szubrycht, redaktor naczelny „Gazety Magnetofonowej”.

Triumfatorem sobotniej gali rozdania Fryderyków okazał się zgodnie z przewidywaniami wszystkich obserwatorów polskiego show-biznesu Dawid Podsiadło. Młody wokalista otrzymał cztery statuetki oraz stał się współwłaścicielem dwóch następnych. Podsiadło pojawił się na gali prosto po swym koncercie w Sosnowcu - i o mały figiel się nie spóźnił.

Z dalszej części tekstu dowiesz się, na czym polega fenomen Dawida Podsiadły.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Dziennika Polskiego,
  • codzienne wydanie Dziennika Polskiego,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.