Darmowa autostrada A4 na czas ŚDM? To możliwe

Czytaj dalej
Grzegorz Skowron

Darmowa autostrada A4 na czas ŚDM? To możliwe

Grzegorz Skowron

Stalexport otworzy bramki na autostradzie A4 podczas Światowych Dni Młodzieży, jeśli przed nimi będą korki. Koncesjonariusz płatnego odcinka Kraków – Katowice uzgodnił warunki porozumienia w tej sprawie z Ministerstwem Infrastruktury i Budownictwa.

Rafał Czechowski, rzecznik prasowy spółki Stalexport Autostrada Małopolska, przyznaje, że umowa dotycząca otwierania bramek w czasie ŚDM została parafowana przez obie strony. - Ale jeszcze nie jest podpisana – zaznacza. - Do tego potrzebna jest jeszcze zgoda rady nadzorczej oraz współpracujących z nami banków i instytucji finansowych – dodaje rzecznik SAM.

Nie chce zdradzać szczegółów porozumienia z resortem infrastruktury. A to w nim sprecyzowano, w jakich sytuacja nie będą pobierane opłaty, czyli jak długie musi być oczekiwanie przed bramkami, by zostały otwarte dla wszystkich. - O tym wszystkim będzie mogli mówić, gdy umowa zostanie podpisana – podkreśla Rafał Czechowski.

Jednym z elementów tej umowy ma być rezygnacja obu stron z ewentualnych roszczeń. Stalexport nie będzie się domagał odszkodowania za ewentualne utracone wpływy, ale też Skarb Państwa nie będzie żądał podatków i innych opłat za okres, w którym otwarte będą bramki na A4.

Porozumienie w sprawie otwieranie bramek w czasie wizyty papieża Franciszka w Polsce kilka tygodni temu zapowiadał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Grzegorz Skowron

Dziennikarz Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej, zajmujący się polityką, samorządem w Krakowie i Małopolsce, funduszami europejskimi i budownictwem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.